У деяких районах можливе тимчасове введення особливого режиму через навчання, — СБУ

сбу, бійці, зброя, фото
Фото: СБУ

Антитерористичні навчання СБУ пройдуть в більшості регіонів України.

Служба безпеки України проводить і планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання в більшості областей країни. У їх ході посилена увага приділяється відпрацюванню дій щодо захисту стратегічно важливих об'єктів та кордонів держави.

"Під час навчань в окремих районах можливе тимчасове введення особливого режиму, обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що засвідчують особу, огляд автомобілів", — йдеться в офіційному повідомленні СБУ.

Метою навчань названо вдосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам. У них беруть участь підрозділи СБУ, Національної поліції, прикордонної служби, Національної гвардії, ЗСУ, ДСНС, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Під час тренувань під посиленим захистом перебувають об'єкти критичної інфраструктури, зокрема енергетичної та транспортної системи.

"Тренувальні заходи проводяться в умовах максимально наближених до реальних і з неухильним дотриманням прав і свобод громадян", — йдеться у повідомленні. Українців просять "з розумінням поставитися до тимчасових незручностей та належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців".

Минулого тижня тренувальні заходи почалися в Харківській, Херсонській та Сумській областях.

Нагадаємо, СБУ затримала в Києві чиновника податкової служби, нібито працював на терористів "ДНР". Повідомляється, що податківець передавав терористам відомості із закритих автоматизованих систем.

Контррозвідники затримали жителя Кропивницького, який за завданням спецслужби країни-агресора збирав і передавав інформацію про військовослужбовців. Агент, який є керівником осередку забороненої в Україні комуністичної партії, привернув до протиправної діяльності свою близьку родичку і ще одного жителя Кропивницького.