В Україну їде "південнокорейська AstraZeneca", — Степанов

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я, вакцинація, astrazeneca
Фото: УНІАН | Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов

Нова партія вакцини, розповів міністр, ідентична Covishield і відразу буде розподілена по регіонах.

Україна вже в п'ятницю, 23 квітня, нібито отримає чергову партію вакцини від COVID-19. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив міністр охорони здоров'я країни Максим Степанов.

За словами чиновника, літак із препаратом від південнокорейського виробника приземлиться в аеропорту "Жуляни".

"Відразу вона буде розподілена по регіонах. Вона йде в нашу загальну програму вакцинації через кабінети щеплень. Згідно з тими етапами вакцинації, які проходять: люди, які входять до груп ризику, люди старше 60 років", — зазначив Степанов.

Міністр додав, що частину флаконів із препаратом хочуть залишити для частини других щеплень, які збираються робити в останні дні травня.

"Це ті громадяни, які робили щеплення в лютому. Тобто через 90 днів, починаючи з 23 травня, необхідно робити другу дозу", — зазначив чиновник.

Степанов звернув увагу на те, що вакцина, яку завтра отримає наша країна, аналогічна Covishield, якою прищеплювали українців, тільки зроблена вона на виробничих потужностях Північної Кореї.

"Ми її зареєстрували два дні тому відповідно до поданих документів. Але за продуктом — це один і той же продукт, просто вироблений на різних майданчиках. Ці вакцини повністю взаємозамінні", — резюмував глава відомства.

Раніше головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що компанії, в яких працюють понад 50 осіб, мають можливість записатися на колективну вакцинацію. Така вакцинація можлива за наявності достатньої кількості вакцини у мобільної бригади, яка приїде на підприємство.

Нагадаємо, Національний план вакцинопрофілактики COVID-19, представлений Міністерством охорони здоров'я, передбачає, що щомісяця в Україні робитимуть 5,65 млн щеплень. До кінця поточного року влада хоче охопити вакцинацією від коронавірусу більшу частину дорослих українців.