Як працюватимуть храми на Великдень: митрополит Епіфаній назвав карантинні обмеження

Великдень, церква, храми, коронавірус, карантин, митрополит Епіфаній
Фото: pomisna.info

За словами митрополита, ПЦУ зробить все можливе, щоб убезпечити віруючих під час пандемії.

В Україні храми ПЦУ на Великдень будуть відкриті, але церква збирається зробити все можливе, щоб убезпечити віруючих під час пандемії. Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв'ю Радіо Свобода.

В рамках заходів обережності, святі отці збираються освячувати паски прямо на хлібокомбінатах, заводах і магазинах.

"Є цілі мережі магазинів які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які протягом цих днів здійснюють освячення пасок і різних страв", — заявив митрополит.

На Великдень віруючі також зможуть відвідати церкви, за умови дотриманні дистанції і наявності захисних масок.

"Храми будуть відкриті. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ, і є заяви МОЗ про те, що не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння будуть відбуватися. Але зараз ми бачимо, що центральна влада передала фактично повноваження на місця. І кожна громада на місці, це обласний центр, або це ОТГ, приймають рішення в залежності від того, в якій зоні вони знаходяться. Якщо це "червона" зона, коли хвороба інтенсивно розвивається, то, звичайно, обмеження посилюються ", — зазначив митрополит Епіфаній.

За його словами, така ситуація поширюється і на церкву.

"Як ми зараз бачимо по всій Україні, що архієреї нашої церкви в певних обласних центрах, в областях звертаються до духовенства, до вірян із закликом, що потрібно більше обмежити можливість по здійсненню масових богослужінь. І це нормально, кожен вирішує на місці. А централізовано у нас вже прийняті відповідні рішення про те, як потрібно поводитися в цих складних умовах ", — підсумував глава ПЦУ.

Нагадаємо, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, карантин на травневі свята і Великдень в країні не будуть посилювати. У регіонах діятимуть обмеження, які передбачені різними зонами карантину.

В цей же час, Міністерство охорони здоров'я озвучило свої рекомендації з приводу святкування Великодня в храмах. Священикам радять частіше проводити богослужіння, але зменшити їх тривалість. Також храмам рекомендують тримати двері відкритими, щоб поліпшити циркуляцію повітря, або ж проводити богослужіння на вулиці.