"Пройти медкомісію до 6 травня": в Київській та Чернівецькій ОДА повідомили про атаку хакерів

хакери, кібератака, хакери в Україні, хакерська атака на держсайти, злом сайтів в Україні
Фото: Mr.Robot | хакери кібератака

Зловмисники, від імені глав відомств, вимагали від керівників навчальних закладів надати їм списки школярів від 15 років і старше.

Офіційні сайти райдержадміністрацій та територіальних громад Київської, а також Чернівецької областей піддалися атаці невідомих хакерів.

Про це інформують прес-служби Київської та Чернівецької ОДА.

Повідомляється, що після хакерських атак на порталах було опубліковано нібито "розпорядження голови ОДА", в якому зазначено, що "всі установи загальної середньої освіти (школи, ліцеї, гімназії) повинні надати департаменту освіти і науки списки учнів чоловічої статі 15 років і старше до 30 квітня 2021 року. Також сказано, що слід забезпечити, щоб учні пройшли медкомісію до 6 травня".

У прес-службі Київської ОДА зазначили, що глава адміністрації Василь Володін подібного розпорядження не підписував й інформація, опублікована на порталі, не відповідає дійсності.

Аналогічну заяву зробили у прес-службі Чернівецької ОДА. Після атаки хакери розмістили подібне "розпорядження" від імені голови адміністрації Сергія Осачука.

"Офіційно повідомляємо, що розпорядження такого змісту Сергій Осачук не підписував, тому інформація не відповідає дійсності", — йдеться в повідомленні Чернівецької ОДА.

Раніше ми розповідали, що українські хакери, використовуючи шкідливе забезпечення, атакували 150 компаній у Європі та США. Збитки від діяльності угруповання становлять близько $ 80 млн, а за нерозголошення секретної інформації хакери вимагали винагороду.

Також ми повідомляли, як хакери з України примудрилися обікрасти банки США і ЄС на $ 2,5 млрд. Угруповання було викрито під час спецоперації за участю Європолу, а також силовиків з США і Німеччини. За даними правоохоронців, хакери, які діяли з 2014 року, знаходилися в Харкові.