"Часу не було": у Львові вперше на Західній Україні пересадили нирку дитині (фото)

Львів, пересадка нирки
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр | Операція з пересадки нирки у Львові

Складна операція пройшла успішно, і дівчинку планують виписати додому вже до Великодня. Раніше дітей доводилося возити за кордон.

У Львові хірурги провели першу на Західній Україні пересадку нирки дитині, яка страждала від вродженої вади. Подробиці вони розповіли агентству "Galnet".

Співробітники Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру прооперували 13-річну дівчинку за підтримки колег з Львівської обласної клінічної лікарні. Донором органу для юної пацієнтки став її батько. Хірурги працювали близько семи годин, адже їм довелося робити складну реконструкцію ниркових судин.

У дівчинки виявили ниркову проблему, яка могла викликати інфекцію. У зв'язку з цим за місяць до операції їй видалили обидві нирки і призначили гемодіаліз. Для дитини з такими фізичними показниками процедура є дуже агресивною і б'є по всьому організму, тому вже не було часу відкладати втручання.

Львів, медики
Медики, які брали участь у трансплантації нирки у Львові
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

"Страждає не тільки рука, на якій є фістула, не тільки психіка, тому що дитина повинна тричі на тиждень приїжджати на чотири години діалізу, страждають усі органи і системи", — розповів трансплантолог Ростислав Жук.

Операцію провели в кілька етапів: нирку спочатку вилучили в донора, підготували до трансплантації і, нарешті, пересадили пацієнтці. На другу-третю добу лікарі помітили нормалізацію ниркової функції. Наразі дитина ще перебуває в лікарні в стані середньої важкості, але до Великодня її мають виписати додому. Дівчинка вже самостійно ходить по палаті, має хороший апетит.

Львів, пересадка нирки
Дівчинка, якій пересадили нирку у Львові
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

"До цього тільки в клініці інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова і в Запорізькому центрі трансплантації робили пересадки, або діти змушені були їхати на трансплантацію за кордон", — пояснив лікар.

Західноукраїнський спеціалізований дитячий центр — єдиний у країні займається хронічними хворобами нирок у дітей. Раніше у Львівській обласній лікарні проводили трансплантації тільки тим підліткам, які відповідали дорослим за фізичними показниками.

Директор центру зазначив, що операція була безкоштовною для батьків дівчинки — її допомогли оплатити благодійні фонди.

Раніше поліція, Нацгвардія і лікарі врятували життя хлопчику в Києві, екстрено доставивши нирку від донора із Запоріжжя. У 11-річного Богдана два роки тому відмовили нирки, проте тепер у нього є шанс на нормальне життя без гемодіалізу. Операцію з пересадки вперше провели на базі клініки "Охматдит".