ОБСЄ виявила в бойовиків новітній бронеавтомобіль РФ УАЗ "Осавул" (фото)

автомобілі бойовиків, ОБСЄ на донбасі
Фото: Информационное сопротивление | УАЗ "Осавул"

До заяви моніторингової місії стало відомо, що бойовики отримали броньовики на одному з полігонів в окупованому Торезі.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала в окупованій частині Донецької області новітній бронеавтомобіль "Осавул". Про це повідомляє Укрінформ.

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ постійний представник України в міжнародних організаціях заявив про виявлення новинки.

"Російська Федерація продовжує поставляти своїм незаконним збройним формуванням на сході України сучасне російське озброєння, які виготовляють лише в Росії. 14 квітня СММ вперше помітила 15 броньованих транспортних засобів УАЗ "Осавул" поблизу окупованого села Олександрівське за 21 км від лінії розмежування", — заявив представник України.

Український посол підкреслив, що російська сторона повинна зосередити свої зусилля на виконанні Мінських угод, а не продовжувати розпалювати насильство на сході.

Характеристики:

  • Колісна формула: 4 × 4;
  • Маса: 2125 кг (без озброєння);
  • Вантажопідйомність: 525 кг;
  • Обʼєм бака: 68 л.
Фото: Бастион / А.В. Карпенко

УАЗ "Осавул" — модифікація УАЗ "Патріот", яка відрізняється наявністю броньованого корпусу і скла, а також наявністю захисту від вибухів мін і гранат. Крім цього, броньований моторний відсік та встановлені вибухопожежобезпечні паливні баки. На даху броньовика може бути встановлений крупнокаліберний кулемет, бійці, які перебувають в авто, мають 5 бійниць, з яких вони можуть вести вогонь. Поставляється в армію РФ з 2018 року.

Нагадаємо, що 1 квітня військовий аналітик Фокуса писав про те, що в окупованому Торезі бойовики показали нову роту з російських УАЗів. Також в ОБСЄ доповідали, що бойовики розмістили близько 270 одиниць військової техніки з порушенням відведення військ.