"Завжди зустрінуть з посмішкою": Зеленський привітав прикордонників із професійним святом

Володимир Зеленський, президент України, день прикордонника, привітання
Фото: Telegram / Zelenskiy Official | Держприкордонслужба почала своє існування в 2003 році

Глава держави назвав "неминучим" день, коли прикордонники повернуться до пунктів Держприкордонслужби, нині розташовані на окупованих територіях.

Президент України Володимир Зеленський в п'ятницю, 30 квітня, привітав співробітників Державної прикордонної служби з професійним святом.

"Громадян, які повертаються з-за кордону, і бажаних гостей вони завжди зустрінуть з посмішкою і словами "Вітаємо вдома" і "Ласкаво просимо в Україну". А всім небажаним гостям нашої землі українські прикордонники завжди готові пояснити, що відоме побажання з дорожнього знаку "Нехай щастить" має й іншу, неофіційну версію", — написав глава держави у себе на каналі в Telegram.

Зеленський підкреслив, що всім тим, "кого ми не запрошували і кого не раді бачити", "краще не мати справи з нашими мужніми хлопцями та дівчатами в зелених беретах". За його словами, саме співробітники Держприкордонслужби "першими дали відсіч ворогу в 2014 році".

"І навіть сьогодні, в день свого професійного свята, вони ні на мить не втрачають пильності, вірності присязі й готовності до виконання обов'язків", — зазначив президент.

Глава держави нагадав, що головне завдання і зону відповідальності служби можна описати числами — "це 6 992 кілометри і 982 метри державного кордону України". Ці цифри, за словами Зеленського, "з першого дня навчання і до останньої миті свого життя знає кожен український прикордонник".

"І ми ніколи не погодимося зменшити їх навіть на один міліметр", — заявив президент.

У своєму привітанні глава держави підкреслив, що Україна не заспокоїться, поки деякі території країни знаходяться під контролем окупантів. Він назвав "неминучим" той день, коли співробітники Держприкордонслужби повернуться на розташовані на цих територіях прикордонні пункти, щоб "зустрічати громадян і гостей України з посмішкою, а небажаних візитерів розвертати на 180 градусів".

Довідка: Державна прикордонна служба України почала своє існування в 2003 році внаслідок реформи на базі реорганізованих прикордонних військ. Сьогодні вітчизняні прикордонники підкоряються президенту України, їх чисельність складає більше 50 тисяч осіб.

Нагадаємо, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко заявляв, що Росія, незважаючи на заяву про відведення військ, не почала цей процес на військовій базі під Воронежем.

За словами Дейнеко, скупчення військової техніки і сил у районі міста Богучар (Воронезька область) та у військових наметових містечках біля Воронежа залишається. При цьому від Богучар до України кілька десятків кілометрів. Єдине місце, де розвідка фіксує процес відведення військ — це територія тимчасово окупованого Криму.