У Севастополі окупанти розрізають військові кораблі прямо на пляжі (відео)

Севастополь, утилізація, Крим
Фото: Скриншот | Підприємство з утилізації кораблів на пляжі в Севастополі

З дозволу Міноборони РФ підприємство розрило дно бухти і завдає колосальної шкоди навколишньому середовищу, стверджують городяни.

Жителі Севастополя обурюються, що російські окупанти розрізають військові кораблі для утилізації прямо на пляжі. Про це вони розповіли телеканалу "НТС".

Раніше дикий пляж в мікрорайоні Козача бухта був куточком незайманої дикої природи і місцем відпочинку для багатьох жителів Севастополя, але тепер тут розмістилося підприємство з утилізації списаних суден Чорноморського флоту РФ. Як стверджує городянка Анастасія Чернишова, розрізати кораблі почали близько місяця тому нібито з дозволу російського Міністерства оборони.

"Це вкрай неекологічний вид діяльності", — обурилася вона.

Звернення до окупаційної влади не дали ніякого результату, більш того, підприємці розширили своє виробництво. Раніше в акваторії було пришвартовано одне судно для утилізації — МРК "Міраж", а незабаром поруч з ним виявився малий протичовновий корабель "Володимирець". Місцеві жителі помітили на пляжі екскаватор і припускають, що з його допомогою поглибили дно Козачої бухти.

"Проживаю в Козачій бухті більше 30 років. Такого свавілля протягом до цього часу я не бачив. Це вперше, коли я побачив, як можна перетворити нашу прекрасну бухту в таке свавілля", — прокоментував ситуацію Сергій Сурков.

Люди у військовій формі, які чергують біля в'їзду на підприємство стверджують, що всі роботи узгоджені з керівництвом військового полігону, якому і належить територія. Як припускають городяни, розпилом кораблів займаються ростовські фірми, які кілька місяців тому намагалися налагодити утилізацію в Стрілецькій бухті. Житель Севастополя Дмитро Коган запевняє, що у підприємства немає ліцензії на переробку металобрухту.

Так званий "губернатор" Севастополя Михайло Развожаев в соціальній мережі заявив, що займається вирішенням питання, однак вантажівки, зварювальні апарати і інша техніка продовжує працювати в Козачій бухті. Більш того, підприємство вирішило звести паркан і поставити ворота, щоб відгородитися від незадоволених городян.

Раніше стало відомо, що в Криму погіршилося здоров'я пенсіонерки, засудженої за шпигунство на користь України. Як заявила уповноважена з прав людини, у жінки загострилася хвороба хребта і німіють м'язи.

Росія перекинула до Криму півсотні літаків для нібито навчань. У той же брешемо в Чорне море прибув загін з 15 кораблів Каспійської флотилії.

У Криму окупанти зажадали засудити екс-президентів Порошенко і Кравчука за "блокаду півострова". Вони вирішили порушити кримінальну справу проти українців, які нібито завдали шкоди регіону.