Верховний суд скасував рішення ЦВК, яким Вірастюка визнали нардепом

Василь Вірастюк, Верховний суд, Велика палата, Олександр Шевченко, Результати виборів
Фото: sport.24tv.ua

З вимогою переглянути рішення Верховного суду звернувся кандидат від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко.

Велика Палата Верховного Суду України визнала недійсними результати виборів в окрузі №87, Івано-Франківська область, згідно з якими перемогу здобув кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

Про це повідомляється на сторінці Верховного суду в Facebook.

"Велика палата Верховного суду визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі № 87, а також визнала протиправним та скасувала протокол ЦВК від 22 квітня 2021", — йдеться в повідомленні.

Таке рішення було прийнято після розгляду апеляційної скарги кандидата від партії "За майбутнє" Олександра Шевченко на рішення Верховного Суду від 28 квітня.

У ньому Шевченко не погодився з протоколом ЦВК про перемогу Вірастюка та оскаржив документ.

Верховний суд в задоволенні позову Шевченко відмовив, а Велика палата прийшла до висновку, що рішення Верховного суду підлягає скасуванню, а апеляційна скарга кандидата Шевченко — задоволенню.

Як вважають у громадянській мережі "Опора", рішення Великої палати Верховного суду викличе "інтригуючі політичні і правові наслідки".

"Рішення мотивоване серед іншого тим, що при встановленні результатів голосування в окрузі №87 ЦВК не була забезпечена проверкау всіх порушень, які були допущені і на які посилалися учасники виборчого процесу", — повідомила Громадянська мережа.

Нагадаємо, 22 квітня ЦВК встановила остаточні результати виборів на виборчій дільниці №87 (Івано-Франківська область) і визнав Василя Вірастюка обраним народним депутатом. Остаточний протокол підписали 16 осіб ЦВК, двоє з них додали окрему думку за результатами виборів на окрузі №87.