Колективний імунітет від COVID-19 сформується в Україні не раніше 2023 року — вчені

коронавірус, Україна, локдаун, covid-19
Фото: sharij.net

Головною причиною такого тривалого подолання епідемії, стверджують дослідники, послужить висока заразність і низькі темпи імунізації.

Згідно з існуючими темпами вакцинації в Україні, колективний імунітет в країні буде сформовано не раніше 2023 року стверджують вчені Київського політехнічного інституту.

Українські вчені керувалися тезою доповіді McKinsey&Company, що головним засобом для формування колективного імунітету є вакцинація. У дослідженні розділили країни на п'ять кластерів за темпами вакцинації і динаміці захворюваності.

Так, в перший кластер потрапили США, Ізраїль, ОАЕ, оскільки вони досягли найбільших показників вакцинації (середній рівень щеплення перевищує 60%) і відповідно наблизилися до формування колективного імунітету в кінці 2-го — початку 3-го кварталу 2021 року.

У другому кластері знаходяться більшість країн Західної Європи і Канада. Там колективний імунітет сформується ближче до кінця 2021 року зі загасанням процесу на початку 2022 року.

У третьому кластері — Туреччина, країни Центральної Європи, а також Марокко і Уругвай. У цих країнах рівень вакцинованих не перевищує 20%, а також, стверджують вчені, не дуже дотримуються карантинних норм та прогнозують формування імунітету в середині 2022 року.

Україна ж, як і Росія, Молдова, Грузія, Бразилія, Мексика та Індія знаходиться в четвертому кластері. Вчені говорять, що такий результат пов'язаний з високою захворюваністю COVID-19 і низькими темпами вакцинації населення. За прогнозами вчених КПІ, досягнення колективного імунітету очікується у 2023 році.

У п'ятий кластер, увійшли Китай, Австралія, Аргентина і ще деякі країни Південно-Східної Азії, оскільки там низькі темпи вакцинації населення, але і досить низька захворюваність. Подолання пандемії в цих країнах може може закінчитися в кінці 2022 — початку 2023 року.

"Через дефіцит вакцин і вкрай низьких темпів вакцинації (1,8% однієї дозою станом на 01.05.2021), недотримання в належному обсязі карантинних норм Україна належить до країн з високим ризиком затяжного формування колективного імунітету", — говорять вчені.

Згідно з дослідженням, Україна сформує колективний імунітет в першу чергу через те, що перехворіє велика частина громадян, що призведе до "значних втрат населення; стагнації економіки та суспільного життя".

Нагадаємо, раніше глава МОЗ України Максим Степанов заявив, що кінця 2021 року більшість дорослого населення України буде вакциновано проти коронавірусної інфекції COVID-19, уточнивши при цьому, що це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та Указом президента України.

При цьому, на думку вчених, вакцинації від коронавірусу може бути вже недостатньо, потрібно глобальне "максимальне придушення". Дослідники запевняють, що нові штами коронавірусу зможуть долати отриманий імунітет.