Вони втомилися. Хроніки українських "мостопадів"

Міст, що звалився на трасі Луцьк-Львів
Фото: Соцсети | Міст, що звалився на трасі Луцьк-Львів

3 травня на трасі Луцьк-Львів обвалився міст. Але обвалення моста — подія для України не така вже й рідкісна. Фокус згадує, за яких обставин відбувалися такі інциденти в останні роки.

Related video

"Владо, ти чекаєш на катастрофу?" — такими словами житель Львівської області Василь Поплавський підписав фотографію, що відобразила тріщини на мосту через річку Західний Буг у селі Гайок. Через три дні споруда завалилася. Напередодні обвалення місцеві жителі написали звернення в Укравтодор, де їм повідомили, що Служба автомобільних доріг Львівської області вже зобов'язала підрядників ПП "Рома" відремонтувати міст.

"Наразі підрядник уже починає роботи. Також на ділянці є відповідні знаки, що вказують на аварійність мосту", — сказано в повідомленні Укравтодору.

"До Зелених свят, може, дотягне ..." — писали в коментарях до посту Василя Поплавського. — "Та якщо місяць протягне, це буде диво!" — заперечували оптимістам.

Відповідь Укравтодору на звернення місцевих жителів поширили 3 травня о 11:00, а близько 19:00 того ж дня міст звалився.

У результаті обвалення, на щастя, ніхто не постраждав. А Укравтодор заявив, що цей міст побудували в 1960 році і з тих пір його жодного разу капітально не ремонтували. Про те, що міст останні п'ять років перебуває в аварійному стані, у компанії знали, і в кінці грудня 2020 року відбувся тендер на складання проекту реконструкції споруди. Провести її не встигли. Втім, не вперше.

Фокус згадав, які ще мости за останні роки не дотягли до реконструкції.

2019 рік: обвалення моста через річку Серет і НС у Харкові

Міст через річку Серет у селі Лисівці Тернопільської області зовсім трохи не дочекався ремонтних робіт: у лютому 2019 року часина споруди впала у воду, постраждалих не було.

Міст визнали аварійним у 2018 році, його ремонт запланували на 2019 рік, але по ньому продовжували їздити вантажівки, адже тут проходив основний маршрут для перевезень будівельних матеріалів із сусідніх кар'єрів. Саме важкі машини, на думку співробітників Укравтодору, розбили дорогу і пошкодили міст. Станом на квітень 2021 року його відновлення триває.

У тому ж 2019 році в Харкові стався обвал мосту, розташованого поруч з ринком "Лоск": частина шляхопроводу впала на залізну дорогу. Тоді дорожники також звинуватили в тому, що трапилося, водіїв вантажівок.

2020 рік: обвалення секції моста через Чортомлик і ліхтарі на Шулявці

Одна із секцій моста через річку Чортомлик в Олексіївці Дніпропетровської області звалилася у воду в травні 2020 року в момент проїзду вантажівки. Обійшлося без жертв, але не без клопоту: діставати машину з річки довелося за допомогою плавучого крана.

Цей міст розташований на важливій транспортній артерії, що з'єднує Кропивницький, Кривий Ріг та Запоріжжя. Мабуть, тому дорожники оперативно його відновили. До кінця року Укравтодор відзвітував про завершення установлення 159-метрової прогонової споруди через річку Чортомлик.

обвалення моста, вантажівка завис Fullscreen
Вантажівка з 8 тоннами піску зависла над річкою, дивом зачепившись за опору
Фото: vesti.ua

У тому ж році під вагою вантажівки обвалився міст у селі Вертелка на Тернопільщині. Він був дуже старим і використовувався лише пішоходами, проте водій, якому, мабуть, не хотілося їхати в об'їзд, вирішив випробувати удачу. Кузов з вісьмома тоннами піску провалився, але машина зачепилася переднім мостом за залишки конструкції і лише завдяки цьому не впала у воду.

У кінці 2020 року знову нагадав про себе Шулявський міст у Києві. Цього разу звалився не сам міст, а стовпи освітлення на ньому. Це стало причиною масштабної ДТП: зіткнулися дев'ять машин.

Аварія на Шулявському мосту в столиці — відео

2021 рік: уже два обвалення мостів

Крім недавнього падіння моста в селі Гайок, у цьому році зруйнувався ще один. Під час ремонтних робіт на мосту на ділянці автотраси Н-22 Володимир-Волинський — Устилуг у селі П'ятидні обрушилася частина споруди. У результаті обвалу постраждали п'ятеро співробітників дорожньої служби, трьом з них знадобилася медична допомога.