Зеленський запропонував нову назву для Другої світової війни (відео)

Володимир Зеленський, День пам'яті, Дзвін пам'яті, Друга світова, Луганська область, Мілове
Фото: Интерфакс-Украина

Глава держави в День пам'яті і примирення відкрив "Дзвін пам'яті" в Луганській області.

У День памʼяті і примирення президент України Володимир Зеленський разом з послами "Великої сімки" відвідав Меморіальний комплекс "Україна — визволителям" в смт Мілове Луганської області і відкрив там "Дзвін памʼяті".

У своєму відеозверненні глава держави підкреслив, що події Другої світової війни більше ніколи не повинні повторитися.

"Прийшов час змінити формулювання і говорити не Друга світова війна, а Друга і остання світова війна", — сказав президент.

Саме в Луганській області, де розташований меморіал, в грудні 1942 року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі. У братській могилі, розташованої в смт Мілове, поховано 2814 воїнів.

Президент поспілкувався з місцевими жителями і привітав їх з наступаючим Днем перемоги.

"Дзвін Памʼяті" на території меморіалу в Міловому — перший з чотирьох дзвонів, установку яких ініціював президент. Планується також встановити "Дзвін Перемоги" в Закарпатті, "Дзвін Миру" в Донецьку і "Дзвін Єдності" — в Сімферополі, після повернення Криму під контроль України.

Всі чотири дзвони будуть символізувати памʼять про загиблих і примирення між країнами — учасницями Другої світової війни.

Нагадаємо, Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня памʼяті і заявив, що дата була заснована не для заміни 9 травня. На думку Зеленського, День памʼяті і примирення необхідний для того, щоб не забувати історію і розуміти її повніше.

Також мер Києва Віталій Кличко поклав квіти на меморіалі в Парку слави, де висловився про День памʼяті і примирення. Він вважає, що у памʼятних дат 8 і 9 травня одна і та ж суть, тому їх не потрібно розділяти.