В Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca для першої дози, — МОЗ

astrazeneca, вакцина, коронавірус, мінохоронздоров'я
Фото: dailylviv.com

В 11 регіонах України пункти щеплень продовжать вакцинацію після отримання нової партії препаратів.

Міністерство охорони здоров'я заявляє, що пункти щеплень в Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca, призначену для першої дози. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Станом на 12 травня 2021 року в пунктах щеплень по всій Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca (Covishield і SKBio) проти COVID-19, призначену для імунізації першою дозою", — говорить МОЗ.

Так, препарати закінчилися в пунктах щеплення Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва. Вакцинація першою дозою в пунктах щеплень цих областей відновиться після отримання нової партії вакцини.

Частина цієї вакцини — всього 26 тисяч доз, зарезервовані для введення другої дози тим пацієнтам, які зробили щеплення з 24 лютого.

Відомство повідомило, що зараз у країні триває імунізація проти COVID-19 мобільними бригадами, які використовують інші препарати — CoronaVac виробництва Sinovac Biotech і Comirnaty від Pfizer BioNTech.

Станом на 12 травня, зробили 904 933 щеплень. Вакциновані — 901 107 осіб, з них отримали першу дозу — 901 105 осіб, отримали дві дози — 3 828 осіб (із них 2 особи отримали першу дозу кордоном).

Раніше Максим Степанов розповів, що до кінця 2021 року Україна отримає 20 мільйонів доз вакцини Pfizer. У ніч на 1 травня уряд уклав із компанією-виробником черговий контракт на поставку додаткових 10 доз.

Тим часом, в Італії дівчина помилково отримала шість доз вакцини Pfizer. Медики вкололи пацієнтці всю ампулу препарату, розраховану на шість порцій. Дівчина відчула біль в місці уколу, але заявила, що не судитиметься з медзакладом.