У ДБР назвали основну причину катастрофи Ан-26 під Харковом (відео)

Харків, Чугуїв, літак, АН-26, крах, ГБР, причини
Фото: Dailymail.co.uk | Літак, що зазнав аварії

Начальник слідчого відділу Бюро стверджує, що обставини трагедії і причини, які до неї призвели, були докладно вивчені.

Головна причина краху тренувального літака АН-26 в Харківській області, що відбулася у вересні минулого року — дозвіл на злети конвеєрним способом.

Про це у четвер, 13 травня повідомив на брифінгу начальник слідчого відділу Державного бюро розслідувань Вадим Приймачок.

"Основною причиною трагедії є незаконний дозвіл керівником польотів на аеродромі "Чугуїв" на злети зазначеного літака конвеєрним способом. (Це) призвело до того, що під час заходу на останній зліт, коли була виявлена несправність системи СГР-24, яка свідчила про некоректну роботу лівого двигуна, зазначена несправність не змогла бути екіпажем виявлена своєчасно", — повідомив він.

У Бюро стверджують, що літак злетів з вказаною несправністю, проте керівники польотів не надали ніякої практичної допомоги для його безпечної посадки.

"Унаслідок того, що екіпаж був недостатньо підготовленим до польотів вночі і за відсутності допомоги з боку керівництва, відбулося його падіння з подальшими трагічними наслідками", — додав Приймачок.

брифінг ДБР

Нагадаємо літак, на якому виконували навчальний політ курсанти Харківського університету Повітряних сил, розбився 25 вересня 2020 року, впавши в районі міста Чугуєва.

У результаті аварії загинули 26 осіб.

Пізніше стало відомо, що літаку, який розбився під Харковом, було 43 роки.

Літак загорівся ще в повітрі, на землю він впав, вже охоплений полум'ям. Повідомлялося, що при зниженні двоє курсантів вистрибнули. Один з них отримав опіки 90% тіла і пізніше помер в реанімації. Фокус збирав все, що відомо про катастрофу.