"Вітаю всіх, весна прийшла", — Зеленський розповів про плани за підсумком засідання РНБО (відео)

засідання рнбо
Фото: Скріншот

На засіданні були введені нові санкції проти "кримінальних авторитетів" і порушене питання про використання земель в Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

В Україні завершилося чергове засідання Ради національної безпеки й оборони. Внаслідок будуть введені чергові санкції проти фізосіб. Про це розповів Володимир Зеленський в своєму відеозверненні.

За словами президента, після ухвалення закону про "злодіїв у законі", були введені санкції проти 557 злочинців у законі, більшість з яких знаходяться не в Україні. До них застосовані:

  • Блокування активів, відмова в наданні візи;
  • Примусове видворення з України;
  • Неможливість отримання громадянства України;
  • Відмова в подовжені або видачі посвідки на тимчасове проживання.

"Ми — гостинна країна, але не для 111 іноземців — це кримінальні авторитети, до яких сьогодні застосований такий же пакет санкцій. Ми не говоримо вам "до побачення", ми говоримо "прощай", — заявив президент.

Також глава держави заявив, що під час засідання було порушене питання про біологічну безпеку України, захисту кіберпростору і створення кібервійськ України.

Крім того, на засіданні було порушене питання про використання державних земель у Конча-Заспі та Пущі-Водиці, де у використанні знаходиться майже 400 га заповідної землі і більше 100 державних будівель і дач.

"Низка осіб отримали договори на користування будівлями, робили там ремонт, отримували відшкодування витрат на ремонт у розмірі 50 відсотків і за символічну плату могли там жити. Сьогодні мною поставлене завдання провести повний аудит земель і резиденцій Конча-Заспи і Пущі-Водиці, встановити повний перелік осіб, які там проживають, за яких умов вони отримали це право", — підкреслив Зеленський.

Завершив своє звернення президент Зеленський привітання з тим, що весна прийшла.

Нагадаємо, раніше було анонсоване засідання РНБО з проведенням брифінгу після нього. Раніше Зеленський пояснив сенс політики деолігархізації в Україні. За його словами, це вирішить питання бідності в країні.