За потрапляння до "ТОП-50 блогерів України" борються вже 204 людини

Блогер, топ блогерів України, кращі блогери України, рейтинг блогерів, Україна, голосування, найвпливовіші блогери
Фото: Pressfeed | блогер

Через великий наплив заявок від читачів редакція продовжила термін додавання нових учасників до лонг-ліста з 14 до 16 травня. Саме голосування закінчиться 26 травня.

Учасниками лонг-ліста онлайн-рейтингу "ТОП-50 блогерів України" стали вже 204 людини. Редакція сайту планувала закінчити складання остаточного списку до 14 травня, однак через величезну кількість заявок (тільки в останні декілька днів їх надійшло більше тисячі) цю дату вирішили змістити на два дні, до 16 травня.

Ознайомитися з актуальним списком учасників лонг-ліста й підтримати своїх улюблених блогерів можна на сайті focus.ua.

Ключовий етап голосування триватиме c 16 до 26 травня включно. В остаточний рейтинг увійдуть лише 50 учасників, які отримають найбільшу кількість голосів. Список "ТОП-50 блогерів України" буде опублікований у номері журналу Фокус від 11 червня. Редакція докладно розповість про першу пʼятірку рейтингу і про переможців у кожній з девʼяти категорій.

На поточний момент за своїх кумирів проголосували вже понад 30 тисяч користувачів. Зробити це досить просто: на сторінці рейтингу потрібно зайти в картку блогера і натиснути кнопку "Голосувати". Для голосування реєстрація не потрібна, проте сам процес захищений від накруток.

Певна річ, Фокус не може гарантувати, що одна й та ж людина не буде голосувати більше одного разу (з різних пристроїв), проте редакція сайту розцінює це як певний коефіцієнт "впливовості блогера". Так, часто активність і готовність підписників підтримувати свого кумира є важливішою, ніж кількість "фоловерів".

Фокус за допомогою і завдяки сприянню своїх читачів створює атлас української блогосфери. Це — масштабний проєкт, мета якого — визначити найвпливовіших блогерів з найбільш активними підписниками.

Відзначимо, спершу редакція Фокусу, виступаючи у ролі модератора цього онлайн-рейтингу, перед додаванням запропонованих читачами учасників до лонг-ліста перевіряла кандидатів на відповідність трьом критеріям: кількість передплатників з урахуванням тематики, згадки в ЗМІ, наявність імені в гугл-трендах. До уваги бралася і "корисність" контенту: чим серйознішими та/або якіснішими є публікації блогера, тим з більшою ймовірністю його додавали до лонг-ліста навіть при відносно невеликій кількості підписників.

Однак у міру зростання кількості голосів і наближення "дедлайну" 14 травня редакція сайту Фокус почала віддавати перевагу блогерам з дійсно великою кількістю підписників. Тобто методологія змінювалася, оскільки кінцева мета рейтингу — скласти ТОП-50 найвпливовіших і найзнаковіших блогерів країни.

Окремо підкреслимо, що при виборі учасників для лонг-ліста редакція не давала оцінок їх політичним поглядам.

У 2022 році Фокус має намір провести серед читачів аналогічне голосування за "ТОП-50 блогерів України", і за його основу буде взято цьогорічний рейтинг блогерів. Таким чином кількість учасників рейтингу наступного року стане ще більшою.

Відзначимо, наприкінці 2020 року Фокус влаштовував онлайн-голосування "Найвпливовіші українці за версією читачів сайту". Тоді сторінку рейтингу відвідали понад 290 тис. людей.