Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій (фото)

день пам'яті політичних репресій
Фото: Офис президента | "Биківнянські могили"

"Шануємо сьогодні пам'ять кожного загиблого і схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло політичних репресій. Вічна їм пам'ять", — заявив президент.

На меморіальному знаку на в'їзді в Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" поклали кошик квітів від президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Сьогодні, 16 травня, в Україні День пам'яті жертв політичних репресій. У пресслужбі зазначають, що відповідно до джерел, число похованих людей в Биківнянському лісі може становити близько 100 тисяч осіб.

Протягом 1937-1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання політичних репресій, розстріляних НКВД в київських тюрмах і ті, хто помер від тортур.

"Тоталітарна система застосовувала варварські методи розправи, руйнуючи тисячі доль і перетворюючи тисячі людей в табірний пил. Сумно відомим символом цих злочинів є Биківнянський ліс на околиці Києва. Шануємо сьогодні пам'ять кожного загиблого і схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло політичних репресій. Вічна їм пам'ять ", — цитує слова Зеленського пресслужба.

Тому, за словами президента, сучасне покоління незалежних українців і українську державу завжди буде на захисті життя, здоров'я, свободи та гідності кожної людини.

Також в Twitter президент написав, що на території Української РСР було засуджено до 200 тисяч осіб, з яких 2/3 були розстріляні. В результаті цього була знищена еліта України.

Нагадаємо, Володимир Зеленський в День Європи заявив, що Україна — це центр Європи з географії, духу і цінностям. Також глава держави вшанував пам'ять українців, які рятували євреїв від нацистів.