У КМДА розповіли про підвищення транспортних тарифів: "Проїзду по 20 гривень не буде"

Автобус, Київ, транспорт
Фото: vgorode.ua | Автобус на зупинці громадського транспорту в Києві

Столична адміністрація шукає компроміс між перевізниками та пасажирами, нові ціни можуть оголосити вже до кінця літа.

Влада Києва готується підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті, з огляду на всі пільги та знижки для пасажирів. Про це перший заступник голови Київської міської адміністрації Микола Поворозник розповів сайту "Сегодня".

Чиновник прокоментував вимогу "Київпастрансу" і "Київського метрополітену" підвищити тарифи на проїзд до 20-25 гривень. За його словами, КМДА шукає компромісні варіанти, щоб задовольнити потреби перевізників і залишити послуги доступними для пасажирів.

"Можу вас запевнити, що проїзду по 20 гривень точно не буде", — запевнив Микола Поворозник. — "Ми прекрасно розуміємо, що бажання і запити транспортників — це одна історія. А платоспроможність пасажирів — зовсім інша".

Представник КМДА додав, що зараз фахівцям необхідно проаналізувати ситуацію і розрахувати нові тарифи, передбачити знижки і пільги. За його прогнозом, всі необхідні процедури будуть завершені до кінця літа 2021 року, після цього попередні розцінки винесуть на публічне обговорення.

Раніше комунальні перевізники Києва вимагали підвищити вартість проїзду через великі збитки. Вони підрахували, що економічно обґрунтований тариф становить 21 гривню — для метро, 25 гривень для авто та електротранспорту, 79 гривень — для електричок. В іншому випадку підприємства не зможуть платити зарплати співробітникам.

У Київраді обіцяють не підвищувати вартість проїзду до 20 гривень. Як заявив депутат Дмитро Білоцерківець, питання зараз опрацьовують у профільних комісіях.

Писали також, що з 1 липня в Україні підскочать тарифи на електроенергію. За підрахунками експертів, у Київській та Дніпропетровській областях ціна коливатиметься з 2,60 до 2,96 грн за кіловат.