Томаш Фіала став новим власником видання "Українська правда"

Олена Притула, Томаш Фіала, фото
Фото: колаж Фокус | Олена Притула і Томаш Фіала

Новий власник обіцяє не впливати на редакційну політику видання.

Редактор-засновник інтернет-видання "Українська правда" (УП) Олена Притула і генеральний директор інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала уклали угоду, за умовами якої 100% корпоративних прав на видання і всі його активи переходять у групу компаній Dragon Capital.

Сума угода не розкривається.

Сторони домовилися про те, що редакційна політика видання та підходи до роботи залишаться без змін.

Команда УП на чолі з головним редактором Севгіль Мусаєвою продовжить працювати, як і раніше. Олена Притула і надалі "буде виконувати роль редактора-засновника".

Фіала запевнив, що "за аналогією з проектом НВ, ми продовжимо практику невтручання власника в редакційну політику".

У повідомленні про угоду зазначається, що Dragon Capital розглядає цю інвестицію "як ще один крок до підтримки вільних медіа та свободи слова в Україні. Інвестиційна компанія переконана у великій перспективі цифрових медіа як успішного бізнесу, популярність яких буде рости протягом наступних років".

Редакція НВ, іншого медіа-проекту групи компаній Dragon Capital, продовжить свою роботу незалежно від редакції УП.

Заснували УП у 2000 році Георгій Гонгадзе та Олена Притула. З 2016-му видання намагалися "зв'язати" з олігархом Костянтином Григоришиним. Але він заперечував вплив на проект. В інтерв'ю він заявив, що розділяє моральні цінності УП і завжди готовий допомогти, але не грошима.

Редакція видання "Європейська правда" (ЄП) повідомила, що вона була поставлена до відома про угоду і "із задоволенням сприйняла інформацію про те, що редакція УП підписала з новим власником Редакційну угоду про невтручання менеджменту в редакційну діяльність".

В ЄП стверджують, що вони є виданням-партнером УП, але не пов'язані з нею ні фінансово, ні через механізми власності або менеджменту і не є стороною угоди про продаж. "Однак, ми зацікавлені в продовженні співпраці", — запевнили там.

Dragon Capital володіє медіахолдингом "Новое время" (НВ). У травні 2014 року вийшов перший номер однойменного журналу. Наразі в складі холдингу також сайт і радіостанція. До 2019 року Dragon Capital вклала в медіахолдинг НВ понад $ 10 млн.

У січні Dragon Capital купила контрольний пакет акцій Treeum Holdings Limited — власника видань Finance.ua і Minfin.com.ua.

Також Томаш Фіала через ряд компаній групи Dragon Capital придбав 100% акцій "Юнекс банку", бенефіціарним власником якого був Вадим Новинський.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", виручка, що належить Притулі, ПП "Українська правда" у 2019 році зросла на 19,7% — до 3,37 млн грн, чистий прибуток становив 0,3 млн грн порівняно з чистим збитком 0,08 млн грн роком раніше. Даних за 2020 рік поки немає.

Притулі також належить на 95% ТОВ "Інтернет Медіа" (виручка у 2019 році — 11,76 млн грн, чистий прибуток — 6,29 млн грн), власником ще 5% акцій є Олексій Спірін.

Крім цього, у держреєстрі Притула вказана бенефіціаром заснованого Dragon Capital і зареєстрованого у квітні 2021 року зі статутним капіталом 62,91 млн грн ТОВ "Сакура Парк". Вона також у квітні зареєструвала за тією ж адресою, що і зазначені вище компанії, ТОВ "Трендплейс" і ТОВ "Трейдфор" зі статутними капіталами по 100 грн, основними видами діяльності яких є відповідно рекламне агентство і веб-портал.