"Дика помилка": в Ірпені стоматологи видалили дитині 12 зубів "без дозволу" (відео)

Стоматологія
Фото: Скриншот | Надія та її дочка Ніка після операції в стоматології

Лікарі виставили рахунок на 13 тисяч гривень і наполягають на своїй правоті, але мама готується подавати до суду.

Надія, мешканка міста Ірпінь Київської області поскаржилася на стоматологів, які видалили її дочці 12 зубів. Подробиці з'ясували журналісти "ТСН".

За словами матері, лікарі в стоматологічній клініці пообіцяли видалити проблемний зуб під загальним наркозом, щоб 9-річна Ніка не відчувала болю. Під час огляду вони запропонували додатково вирвати ще два зуба поруч з хворим, а Надія підписала договір, не звернувши уваги на порожню графу про кількість.

Коли почалася операція, стоматологи наполягли на видаленні всіх молочних зубів, які лишилися і виставили рахунок на 13 тисяч гривень. Мати стверджує, що не давала згоди на таке і попросила почекати, але поки консультувалася з іншим лікарем — все вже було зроблено.

Співвласники клініки говорять, що клієнтка знала про видалення 12-ти зубів ще до операції, більше того, на консультації мама нібито відмовилася від їх лікування. На думку лікарів, вони прийняли правильне рішення, адже всі молочні зуби були уражені карієсом і з часом завадили б росту постійних, тепер же повинен сформується нормальний прикус.

Стоматологи з інших клінік проаналізували знімки Ніки і дійшли висновку, що без молочних зубів постійні можуть не вирости зовсім або вирости неправильно. Як пояснив один з фахівців, Артур Шишкін, зуб зазвичай лізе у сторону тиску. Надія і Ніка вже звернулися за порадою до інших лікарів, які порадили тимчасово замінити втрачені зуби.

"Це якась дика лікарська помилка. Потрібен протез імітації зубів, поки не прорізуються", — зазначила мама.

Сім'я також найняла адвокатів, які підготували лист-претензію до стоматологічної клініки, проте лікарі не визнають себе винними. Юристи також склали звернення до Міністерства охорони здоров'я з проханням організувати клініко-експертну комісію для виявлення помилок або порушень, після чого будуть подавати в суд.

Раніше стало відомо, що у Хмельницькому хірург видалила чоловікові здорове око через неправильний діагноз. Як виявилося, пацієнт страждав від раку, а не від виразки рогівки.

У Києві пацієнтці помилково видалили матку і прирекли на безпліддя. Столична прокуратура повідомила акушеру-гінекологу про підозру у службовій недбалості.

Дантист з США видалив пацієнтці зуб, катаючись на гіроскутері, і був засуджений до 12 років в'язниці. Суд дійшов висновку, що лікар піддав життя американки небезпеці.