Київ вперше потрапив у топ-100 кращих міст світу за версією Best Cities: є куди рости

Михайлівський собор, Київ
Фото: Скріншот | Михайлівський собор у Києві, який відзначили автори рейтингу

Українська столиця опинилася на 87 місці завдяки своїй християнській архітектурі та доброзичливому населенню.

Related video

Київ вперше потрапив у рейтинг топ-100 кращих міст світу за версією міжнародної компанії "Resonance". Результати дослідження опубліковані на сайті проекту Best Cities.

Порівняно з 2020 роком столиця України піднялася на 52 позиції і посіла 87 місце, випередивши Ганновер, Мінськ, Бухарест, Дюссельдорф, Манчестер і Глазго. У той же час, Києву ще є куди рости, його найближчими конкурентами стали Кувейт і Новий Орлеан. У трійку лідерів увійшли Лондон, Нью-Йорк і Париж.

Фахівці компанії "Resonance" оцінили міста за такими критеріями, як розташування, безпека, розвиненість інфраструктури, доступність транспорту, кількість установ культури, рівень розвитку бізнесу. Київ визнали доброзичливим містом із розвиненою творчістю та економікою, що росте. У міській архітектурі виділили різнокольорові будівлі й золоті куполи, які можна помітити здалеку, зокрема будівлі Печерської Лаври, Софії Київської та Михайлівський золотоверхий собор. Зазначили також, що музеї Києва посідають 27-місце в світі.

Раніше стало відомо, що в Києві руйнують історичну будівлю, в якій живуть люди. Йдеться про житловий будинок на вулиці Володимирській з унікальною ліпниною, біля стін якого забудовники почали забивати палі. Після цього стіни і стелі пішли тріщинами, але ремонтом ніхто не займається.

Фокус з'ясував, що відомо про колишній прибутковий будинок біля Оперного театру в Києві, де живе мер Віталій Кличко. Він був побудований в 1901 році на замовлення купця Миколи Самсонова, пізніше письменник Михайло Булгаков увіковічив будівлю в своєму романі "Біла гвардія".

До цього Оксана Марченко розповіла про Нікольський собор у Києві, який вважається одним із найбільших і найкрасивіших храмів столиці.