"Уколи роблять всім охочим": у Києві почав працювати центр вакцинації від COVID-19 (відео)

центр вакцинації, Київ, МВЦ, лівобережна, вакцінацііія від коронавируса, щеплення, де зробити
Фото: "РБК-Украина" | У Києві почав працювати центр вакцинації від COVID-19

Лікар розповів журналістам, що отримати щеплення можуть навіть ті, хто не реєструвався в "Дії". Для цього достатньо прийти в центр з документами і телефоном.

Сьогодні, 29 травня, в Києві на базі Міжнародного виставкового центру (МВЦ), який знаходиться недалеко від станції метро "Лівобережна", відкрився центр вакцинації від COVID-19. З ранку там зібралася черга на кілька сотень людей, розповідає видання "РБК-Україна".

За словами журналістів, основна маса тих, хто прийшов на вакцинацію — пенсіонери, запрошені сімейними лікарями. Також отримати дозу препарату до МВЦ прийшли молоді люди, які дізналися про відкриття центру з новин.

Відзначається, що більшість присутніх заявляли, що хотіли вакцинуватися не через страх захворіти, а "щоб пандемія і локдауни швидше закінчилися".

За інформацією "РБК-Україна", щеплення роблять препаратом китайського виробництва CoronaVac. Для отримання вакцини необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон з додатком "Дія". Щеплення можна зробити в суботу та неділю з 10 ранку до 6 вечора.

Видання "Страна" повідомило, що в другій половині дня черг в центр уже не було і прищеплювали всіх, хто записався на вакцинацію через "Дію". Втім, прес-секретар департаменту охорони здоров'я КМДА Наталя Вишневська розповіла журналістам, що вони не відмовляли в вакцинації і людям похилого віку.

А ось лікар, який працює в відкритому центрі, заявив, що вони взагалі нікому не відмовляють у вакцинації. За його словами, щеплення можуть отримати навіть ті, хто не реєструвався в "Дії".

"Так, можете. Якщо у вас паспорт, ідентифікаційний номер та телефон з собою, бо на телефон будуть приходити СМС з приводу вакцинації. Швидше, коли людина є в системі "Дія" або "Helsi". Але якщо і ні — не біда. у нас тут на місці співробітники вносять в комп'ютер дані людини, і через 20 хвилин після бюрократичних процедур — вакцинуємо", — розповів він.

Відзначимо, вакцину від коронавірусу в МВЦ біля станції метро "Лівобережна" можна отримати абсолютно безкоштовно. Щеплення надаються Міністерством охорони здоров'я України. З 29 травня подібний центр вакцинації відкрився і на стадіоні "Арена Львів".