COVID-паспорти, ЗНО та нові правила для водіїв: що зміниться в Україні з 1 червня

пенсії, перерахунок пенсій, підвищення пенсій, ЗНО-2021, абітурієнти
Фото: Страна | Перерахунок пенсій і ЗНО-2021

У першому місяці літа очікується ряд змін, які торкнуться пенсій, сфер освіти та охорони здоров'я.

Вже з 1 червня 2021 року деяким українцям перерахують пенсійні виплати, а водіям змінять правила проїзду по дорогах країни.

Фокус пояснює, що саме зміниться в Україні з початком місяця.

Підвищення пенсій

Виплати з 1 червня піднімуть, але підвищення торкнеться не всіх категорій пільговиків. Так, на перерахунок пенсій можуть розраховувати ті українці, які після виходу на заслужений відпочинок продовжують працювати.

У ПФУ розповіли, що підвищення відбудеться в автоматичному режимі, і пільговикам не потрібно звертатися до органів соцзахисту. Традиційний перерахунок виплат працюючим пенсіонерам проводили в квітні, але в цьому році перенесли на червень. У Пенсійному фонді запевняють, що пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Підвищення торкнеться тих пенсіонерів, які після призначення виплати від держави продовжували працювати і отримали не менше 24 місяців страхового стажу або отримали 24 місяці страхового стажу, але після призначення пенсії пройшло не менше 2 років.

ЗНО-2021 та випускні в навчальних закладах

Основна сесія тестування стартувала в кінці травня і триватиме до 15 червня. Що стосується додаткової сесії ЗНО-2021, то вона буде проходити з 29 по 16 липня. У Міносвіти нагадують, що результати основної сесії опублікують до 30 червня, а додатковою — до 23 липня.

Випускні вечори в навчальних закладах планують провести після закінчення основної сесії ЗНО-2021 (в період з 15 по 30 червня — ред.). Влада не публікувала перелік строгих обмежень, але МОЗ попросив адміністрації та абітурієнтів дотримуватися карантинних обмежень: дотримуватися маскового режиму, дотримуватися соціальної дистанції і обмежитися мінімальною кількістю учасників на урочистих заходах.

COVID-паспорти

Так звані сертифікати вакцинації хочуть видавати українцям вже в червні 2021 року. Цей документ дозволить громадянам України відвідувати країни ЄС, безперешкодно подорожувати по курортах і економити гроші на обов'язковому ПЛР-тестуванні для в'їзду в деякі країни.

У Кабміні раніше попереджали, що COVID-паспорти будуть доступні в цифровому та паперовому варіанті з QR-кодом. У документах міститиметься інформація про те, чи хворів людина коронавірусом і коли вона пройшла вакцинацію.

Зміна правил для водіїв на дорогах

З 1 червня вступають в силу нові правила для водіїв великогабаритного транспорту. Тим, хто їздить на машинах з фактичною вагою понад 24 тонн і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн, буде заборонений проїзд по державних дорогах в денний час, якщо температура повітря підніметься вище +28 градусів.

Але діятиме і певний виняток: проїзд дозволять тим вантажівкам, що перевозять тварин і птахів, продукти, які швидко псуються, небезпечні вантажі або товари, які пов'язані із запобіганням або ліквідацією наслідків НС.

Раніше Фокус розповідав, що Україна хоче запустити COVID-паспорти разом з ЄС. Попередня дата впровадження сертифікатів вакцинації для українців — 1 липня.

Також Фокус повідомляв, що посли країн ЄС погодили введення COVID-паспортів у всіх державах об'єднання з 1 липня, і ці документи дозволять громадянам безперешкодно пересуватися і подорожувати.