"Смерть настала миттєво": нові подробиці загибелі української альпіністки в Туреччині

Яна Кривошея, зникнення Яни Кривошеї, загибель Яни Кривошеї, Туреччина
Фото: Фото из Facebook-аккаунта "Поиски Яны Кривошеи" | Українська альпіністка Яна Кривошея

За словами її сестри, українка могла заблукати і впасти з висоти 100-150 метрів в ущелину.

Related video

Українська альпіністка Яна Кривошея, яку майже місяць шукали в горах Туреччини, загинула, ймовірно, 2 травня.

Про це розповіла її сестра в Facebook-спільноті "Пошуки Яни Кривошеї".

За її словами, поліція Туреччини після того, як тіло Яни Кривошеї виявили, ще не висунула офіційну версію трагедії. Але її сестра припустила, що українська альпіністка могла загинути 2 травня після того, як збилася зі свого маршруту.

Спершу дівчина йшла маршрутом, але на якомусь відрізку шляху згорнула направо. Усвідомивши помилку, Яна Кривошея нібито не захотіла повертатися на вершину, і вирішила "траверснути на північ".

"У цьому моменті вона не оцінила небезпеку спуску, і, швидше за все, або покотилася на сипучку до обриву, або — підійшла, щоб подивитися дуже близько і впала, і полетівши в прірву на 100 метрів, опинилася в ущелині, яку не видно ні зверху на маршруті, ні дрону, який не може підлетіти досить близько (бо він втрачає управління через ребро, яке закриває щілину), щоб на зображенні було видно людину", — повідомила її сестра і додала, що після цього телефон Яни Кривошеї "почав брати дуже дивні соти" в районі міста Манавгат.

За словами сестри Яни Кривошеї, смерть наступила миттєво, оскільки висота, з якої могла зірватися альпіністка, становила 100-150 метрів. Рятувальники раніше прочісували цю ділянку, але дрон не міг "зазирнути" в цю розколину. Тіло українки зміг виявити лише військовий літак з оптикою.

"Швидше за все смерть настала миттєво, тому що стіна, з якої вона зірвалася, приблизно 100-150 м ... Рятувальники прочісували це ребро зверху, але видимість вниз була дуже обмеженою, а дрон просто не міг залетіти в цю розколину. До речі, вертольоти облітали це місце, і теж нічого не побачили, а ось військовий літак з оптикою відразу засік її ...", — продовжила сестра загиблої українки.

Вона також подякувала всім, хто брав участь у пошуках її сестри і повідомила, що церемонія прощання з Яною Кривошеєю, можливо, пройде 4-5 червня в Одесі, але офіційна інформація з'явиться найближчим часом.

Подробиці загибелі Яни Кривошеї в Туреччині

Раніше Фокус розповідав, що українська альпіністка Яна Кривошея безслідно зникла в горах Туреччини. Дівчина повинна була повернуться до України рейсом 10 травня, на який заздалегідь купила квитки, але 11 травня вона не прилетіла додому.

Пізніше Фокус повідомляв, що тіло української альпіністки Яни Кривошеї, яка зникла в Туреччині, знайшли за допомогою літака-розвідника в горах. За попередніми даними, альпіністка Яна Кривошея могла загинути, впавши з стрімких скель.