Території Конча-Заспи, Залісся та півострова Бирючий відкриють для відпочинку громадян, — ОП

кирило тимошенко, виступ, форум, фото
Фото: скриншот

У Заліссі і на Бірючому планується дозволити створення туристичної інфраструктури.

Related video

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко анонсував відкриття доступу громадян для відпочинку на об'єктах державної власності, серед них: території Конча-Заспи, "Залісся" та півострова Бирючий. Про це він сказав 16 червня на всеукраїнському форумі "Україна 30. Економіка без олігархів".

За його словами, уже фактично відкрито доступ громадян на півострів (раніше острів) Бирючий на Азовському морі, де розташована літня резиденція президента.

"Тепер це великий екопарк на березі моря", — сказав Тимошенко. Там починається оновлення інфраструктури, будуються літні будиночки, басейн, комплекс, прокладаються туристичні маршрути.

"Залісся" — національний природний парк (закрита резиденція президента), розташований на території Броварського району Київської області та Козелецького району Чернігівської області. Він розташований на балансі Управління справами президента і також уже відкритий для громадян.

"Ви купуєте квиток і приїжджаєте", — запевнив Тимошенко.

Він зазначив, що наразі йде процес трансформації території "Залісся" дійсно в національний природний парк, створюються кластери із зонами, де можна буде побудувати готелі, розробляється проектна документація.

Тимошенко додав, що в планах також відкрити територію Конча-Заспи. Він нагадав, що наразі йде аудит договорів тих, хто наразі проживає в Конча-Заспі. "Через кілька місяців розпочнеться їх виїзд. Після аудиту ми розробимо територію, де можна буде відпочити", — резюмував він.

Заступник голови ОП також розповів, що на території ВДНГ в Києві створюється спортивний кластер. Там буде urban-парк, у планах віддаленої перспективи — басейн. "Усе це буде готово до 24 серпня", — заявив Тимошенко.

Нагадаємо, на засіданні РНБО 15 травня розглядалося питання державних земель і будинків в Конча-Заспі і Пущі-Водиці. Президент Володимир Зеленський стверджував, що на заповідних землях "за символічну плату" живуть колишні топ-чиновники часів президентства Януковича і Порошенка.

Слідчі ДБР в Києві затримали в.о. директора комунального підприємства "Лісопаркове господарство" Конча-Заспа " та в.о. директора Національного природного парку "Голосіївський". За версією слідства, вони вимагали від підприємця хабаря за дозвіл на розміщення мотузкового парку на території лісопаркової зони.