Ціна оренди житла в Києві за серпень виросла на 4,8%, — дослідження

оренда, квартира, київ, фото

Ринок оренди стає все більшою мірою ринком орендодавця. Тенденція може швидко змінитися в разі нового локдауну.

На ринку оренди житла триває зростання цін. Уперше з початку року медіанна ціна ринку значно перевищила 500 доларів за квартиру на місяць. Про це повідомили аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua.

Медіанна ціна ділить всі ціни на дві рівні частини: половина пропозицій нижче її, а половина — вище. Медіана часто буває більш коректним показником у процесі аналізу цін, ніж середнє арифметичне.

Основними причинами зростання названі процеси відновлення в економіці та поступова відмова від дистанційних форматів роботи і навчання.

У серпні медіанна ціна оренди всіх квартир у Києві склала 11 доларів за 1 кв. м. Для однокімнатних квартир цей показник склав 12,5 доларів, двокімнатних — 11 доларів, трикімнатних — 9 доларів.

Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також на активності користувачів (498 тис. відвідувань у серпні).

оренда, житло, київ

Найдорожчі райони Києва для оренди:

  1. Печерський — медіанна вартість оренди становить 1 101 долар за об'єкт, або 16 доларів за 1 кв. м;
  2. Шевченківський — 774 доларів і 12 доларів відповідно;
  3. Голосіївський — 677 доларів і 12 доларів.

Ці ж райони є найбільш дорогими для оренди однокімнатних квартир: 717 доларів і 530-550 доларів відповідно.

Мінімальна вартість оренди житла — в Деснянському районі: 372 доларів за квартиру або 7 доларів за 1 кв. м. "Однушка" в цьому районі коштує 291 долар на місяць.

Структура пропозиції оренди в серпні:

  • однокімнатні — 47%;
  • двокімнатні — 35%
  • трикімнатні — 15%.

Структура попиту на оренду в серпні:

  • однокімнатні — 45%;
  • двокімнатні — 33%
  • трикімнатні — 16%.

Директор компанії City Development Solutions Роман Герасимчук вважає, що зараз ринок оренди стає все більшою мірою ринком орендодавця, що може змінитися в разі нового локдауну.

Нагадаємо, ціни продажу житлової нерухомості в січні — березні, порівняно з аналогічним періодом 2020 року, зросли здебільшого на 11,4%, повідомив Держстат.

Раніше Фокус розповідав, скільки коштує квартира в столиці та як її вибирати.