У Дніпрі через незаконні каналізаційні стоки утворився новий "острів" (відео)

Дніпро, річка, острів,
Фото: скриншот | острів

За словами біолога Григорія Шматкова, небезпека таких островів полягає у виділенні токсичних газів і інших отруйних речовин через бактерії, що розкладаються.

У місті Дніпро неподалік від Січеславської Набережної на річці утворився "острів" штучного походження, йдеться в сюжеті 11-го каналу, розміщеному в Youtube.

Доктор біологічних наук Григорій Шматков стверджує, що виник штучний острів в зв'язку з незаконними каналізаційними викидами в Дніпро, в зв'язку з тим, що в них міститься глина.

У сюжеті стверджується, що неподалік від нового острова розташований ряд закладів громадського харчування, а також стік дощової каналізації.

Вчений звертає увагу на те, що при утворенні подібних островів в повітрі і на поверхні самого острова відбувається активне розмноження, а потім і розкладання різних бактерій.

Штучний острів в Дніпрі

При цьому процесі виділяються токсичні гази і інші шкідливі речовини. Така ж доля, на думку Григорія Шматкова, очікує і цей острівець.

Нагадаємо, в серпні в Одесі після сильної зливи Чорне море покрилося білими плямами невідомого походження.

А в червні на березі Київського моря виявили безліч трупів мертвого судака.

Щороку в українських річках і водосховищах починають цвісти водорості. Чим небезпечне це цвітіння, пояснив Фокусу директор Інституту гідробіології НАН України, доктор біологічних наук Сергій Афанасьєв.