У КМДА розповіли, скільки виділили на новорічне містечко на Софійській площі цьогоріч

Ялинка, Київ, Софійська площа, Новий рік
Фото: Folk Ukraine | Фокус дізнався вартість головної новорічної ялинки в Києві

Проєкт столична влада профінансує спільно з приватною компанією. З міського бюджету на облаштування новорічного містечка виділили понад 2 млн гривень.

Related video

На облаштування новорічного містечка на Софійській площі в Києві в міському бюджеті передбачено 2,2 млн грн. Придбанням головної ялинки країни займатиметься приватна компанія "Глобал-Декор" власним коштом. Про це Focus повідомили в Департаменті культури Київської міської державної адміністрації (КМДА).

За словами чиновників, "Глобал-Декор" взяв на себе зобов'язання організувати та провести новорічні заходи у центрі Києва, а також встановити головну ялинку. Компанія профінансує проєкт спільно з міською владою.

Так, фінансування зі столичного бюджету у розмірі 2,2 млн грн піде на:

  • монтаж, прикрашання і декорування мішурою та гірляндами вхідних арок;
  • монтаж і підключення гірлянд і світлодіодних мотивів, ялинкових іграшок і верхівки ялинки;
  • монтаж конструкцій вхідних арок;
  • монтаж і підключення гірлянд і світлодіодів навколо ялинки;
  • монтаж і підключення світлових та арт-інсталяцій "Різдвяна комета" на Софійській площі та Володимирському узвозі;
  • монтаж і підключення світлових інсталяцій у Центральному парку культури та відпочинку.

"Недоліки пов'язані з придбанням Головної новорічної ялинки, іграшок, мішури, гірлянд тощо з оплатою експлуатаційних витрат та обслуговуванням ялинки здійснюється організатором новорічних святкувань ТОВ "Глобал-Декор" за власний рахунок", — йдеться у відповіді департаменту на відповідний запит.

Ялинка, Київ, вартість, новий рік, новорічне містечко, Софійська площа Fullscreen
Відповідь Департаменту культури
Ялинка, Київ, вартість, новий рік, новорічне містечко, Софійська площа Fullscreen
Відповідь Департаменту культури

Щоб з'ясувати, скільки коштів "Глобал-Декор" має намір витратити на придбання та встановлення ялинки, 7 грудня Фокус звернувся за коментарем до представника компанії. 9 грудня у фірмі повідомили, що "розглядають питання" та "скоро нададуть відповіді на них". На момент публікації цього матеріалу в "Глобал-Декор" не надали Фокусу інформації про кошти, які вони мають намір витратити на прикрасу Софійської площі.

Нагадаємо, цьогоріч темою головної новорічної локації на Софійській площі буде Різдвяна чудо-ніч. Головну ялинку традиційно запалять у День святого Миколая 19 грудня. Навколо святкового дерева будуть збудовані фотозони, майстерня, музей новорічних прикрас і сцена, де відбуватимуться заходи. Навколо пам'ятника Богдану Хмельницькому облаштують ковзанку.

Раніше Фокус писав, що торішня ялинка викликала скандал через незвичайну прикрасу — на верхівці святкового дерева був розміщений чаклунський капелюх. Після обурення киян головний убір із ялинки зняли.