"Злочин проти культурної спадщини": в Одесі зруйнували 120-річну пам'ятку, — МКІП (фото)

особняк Гавсевича, зрйнували пам'ятку, Одеса руйнування пам'ятки
Фото: МКІП | Власник зруйнував частину огороджувальних та тримальних конструкцій будівлі

Власник будівлі під виглядом "протиаварійних робіт" почав демонтувати конструкцію особняка, побудованого на початку минулого століття. Департамент культури Одеської ОВА вимагає припинити будь-які роботи.

Related video

В Одесі зруйнували особняк Гавсевича, збудований у 1903 році. Про це 5 липня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Пам'ятка місцевого значення знаходиться в історичному центрі Одеси. У 2018 році власник будівлі уклав з Департаментом культури Одеської ОВА охоронний договір, однак пунктів щодо утримання та ремонту споруди не дотримувався.

У серпні 2021 року власник отримав дозвіл на проведення "протиаварійних робіт". Пізніше, у січні цьогоріч сталося руйнування частини будівлі, тож він оновив документи та отримав вже новий дозвіл 9 червня.

"Минулого тижня власник розпочав на обʼєкті так звані протиаварійні роботи, які не відповідають погодженій науково-проєктній документації. Фактично це — знищення пам'ятки", — заявили у МКІП.

Департамент культури направив розпорядження припинити будь-які роботи та пояснити, чому вони не відповідають погодженому проєкту. Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження про умисне пошкодження або руйнування пам’ятки.

Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Олександр Авдєєв розповів, що саме встиг скоїти власник на об’єкті. Про це йдеться у публікації в соцмережах від 4 липня.

Комісія з’ясувала, що під час робіт демонтували частину огороджувальних та тримальних конструкцій будинку, перекриття другого та третього поверхів, покрівлю тощо.

Нагадаємо, українець Дмитро Данилов створює комп’ютерну гру Karpatia: Oder of the Comet. Дія відбуватиметься у замку, що знаходиться у Мукачеві.

На початку квітня громадянин України порушив закон, захищаючи білку. Правопорушник стріляв у ворон, які переслідували тварину. За стрільбу по птахах у недозволеному місці його оштрафували, а пістолет — конфіскували.