Близький схід і Польща: антиматеріальна гвинтівка "Нічний хижак" виходить на світовий ринок (фото)

українські антіматеріальніе гармати
Фото: Скріншот | "Нічний хижак"

Українську гвинтівку змогли адаптувати під жаркий клімат країн Близького Сходу. Вона здатна знищувати навісне обладнання будь-якої бронетехніки.

Українською антиматеріальною гвинтівкою "Нічний хижак" зацікавилися в Саудівській Аравії, Ємені та ОАЕ. Незабаром гвинтівка буде представлена в Польщі, де проведуть демонстраційні стрільби. Про це повідомляє АрміяInform.

"Нічний хижак" — це бюджетний варіант великокаліберної гвинтівки для нейтралізації бронетехніки, укріплених позицій та інших цілей. На дистанції 3-4 км вона здатна знищити на танку все навісне обладнання, зокрема прилади спостереження.

українські гармати
Єменська делегація на виставці озброєння в Туреччині
Фото: АрміяInform

"Сучасні виробники танків обладнають свою техніку засобами активного захисту від протитанкових ракет, підкаліберних снарядів тощо. Але жоден комплекс активного захисту не здатний відреагувати на боєприпаси з надзвуковою швидкістю", — зазначає головний конструктор заводу "Маяк" Олександр Гордєєв.

українське озброєння
Фото: АрміяInform

Нині озброєння адаптували під використання за температур, характерних для Аравійського півострова, де вдень температура може сягати 47 градусів за Цельсієм. А завдяки особливостям конструкцій 20-тонний імпульс від пострілу вдалося нівелювати. З "Нічного хижака" може стріляти людина вагою 50 кг. За 30 хвилин він може зробити 30 пострілів.

Незабаром гвинтівку покажуть у Польщі. Арабські Емірати прозвали пушку "Змій пустелі".

Нагадаємо, на початку серпня стало відомо, що гвинтівки "Нічний хижак" виходять на ринок Аравійського півострова.