Загострення між Косово та Сербією: сторони проведуть переговори в Брюсселі

Спецназ Косово недалеко від КПП "Ярине"
Фото: AP Photo | Спецназ Косово недалеко від КПП "Ярине"

Між двома країнами загострився конфлікт після рішення Косово не пускати на свою територію авто з сербськими номерами. Серби заблокували два КПП через це.

Представники Косово та Сербії завтра, 29 вересня, прибудуть до Брюсселя для проведення переговорів. Про це повідомила представниця Єврокомісії Дана Спінант на пресконференції.

За словами Спінант, на зустрічі сторони конфлікту обговорюватимуть питання відновлення вільного переміщення між Косовом та Сербією. Нині в заблокованому стані перебувають два КПП "Ярине" і "Брняк" на півночі Косова.

"Так, я можу підтвердити, що представники сторін будуть завтра в Брюсселі", — заявила Дана Спінант.

Загострення ситуації між Косовом і Сербією почалося 20 вересня. Уряд зобов'язав не пускати автомобілі з сербськими номерами, вимагаючи при цьому мита в 5 євро за заміну номерів на косовські. Етнічні серби, що живуть у північній частині Косово, заблокували під'їзди до КПП "Брняк" і "Ярине".

Сторони стягнули свою техніку та спецназ до КПП, а НАТО посилило патрулювання на кордоні Косово та Сербії. З 23 вересня ВС Сербії приведені в стан бойової готовності.

Нагадаємо, президент Сербії пригрозив вирішити ситуацію силою, поставивши ультиматум НАТО на 24 години для реакції. Натівські військові вже перебувають у зоні загострення конфлікту.