Зеленський надав патрульному катеру Island ім'я Героя України прапорщика В'ячеслава Кубрака

почесне найменування
Фото: "Армія Інформ" | Патрульний катер Island

Наголошується, що мета почесного імені — увічнити пам'ять Героя України, який служив у Криму, а потім воював у зоні АТО/ООС. Військовий загинув у 2019 році через вибух на невідомому вибуховому пристрої.

Related video

Президент України Володимир Зеленський надав патрульному катеру Island Р194 ім'я Героя України прапорщика В'ячеслава Кубрака. Указ №581/2021 опубліковано на сайті глави держави.

Указом наголошується, що привласнюючи катеру почесне ім'я увічнюється пам'ять про Героя України, його мужність, героїзм, непохитність духу, які він проявив під час захисту незалежності та територіальної цілісності України.

В'ячеслав Кубрак — військовий з 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Він служив у бригаді берегової оборони в Криму. Після окупації вийшов на материкову частину, де невдовзі потрапив на фронт у зону АТО/ООС. 8 жовтня 2019 року під час виконання бойового завдання щодо проведення інженерної розвідки у зоні боїв отримав мінно-вибухове поранення внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої. Через два дні боєць помер у лікарні.

Інші патрульні катери типу Island названі "Слов'янськ" і "Старобільськ", а також "Суми" та "Фастів".

Нагадаємо, в Україну попрямували два американські патрульні катери Island для Військово-морських сил. Українські екіпажі вже пройшли відповідну підготовку.