США побудували на Алясці радар для відстеження гіперзвукових ракет (фото)

радар на алясці
Фото: Missile Defense Agency | LRDR здатний стежити, зокрема і за супутниками

Установка здатна фіксувати різні типи об'єктів на навколоземній орбіті, зокрема супутники та балістичні ракети.

Агентство протиракетної оборони США завершило будівництво радіолокаційної станції LRDR із великою дальністю розпізнавання балістичних і гіперзвукових ракет. Про це повідомляє сайт Міноборони США.

Будівництво станції завершилося, тому тепер у США планують перейти до випробувань радару LRDR. Установка дозволить Пентагону відслідковувати такі цілі:

  • балістичні ракети;
  • гіперзвукові ракети;
  • моніторити супутники;
  • об'єкти на навколоземній орбіті.
радар для балістичних ракет
Фото: Missile Defense Agency

Стежити за супутниками LRDR зможе завдяки роботі в діапазоні частот від 2 000 до 4 000 ГГц. Ввести в експлуатацію радар планують у 2022 році, а взяти на озброєння у 2023 році. Термін реалізації проєкту затягнувся, раніше озвучувалися плани про введення в експлуатацію у 2020 році.

Важливо
Забутий хижий птах: унікальний стелс-винищувач компанії Boeing

Загалом у протиракетну оборону США входять три радари далекого радіусу дії та раннього попередження. Розробку LRDR проводить Lochkeed Martin. Радар має особливий матеріал, на основі якого його будували. Замість традиційного арсеніду-галію використовували нітрид галію. Це дозволило установці споживати менше електроенергії, і помічати цілі на більшій дальності та висоті.

LRDP здатний відрізняти помилкові цілі "пастки" від реальних ракет. А надалі й гіперзвукові ракети.

Нагадаємо, у вересні 2020 року біля берегів Аляски пролетів стратегічний бомбардувальник Ту-160. Штати назвали такі дії викликом у світовому порядку.