Швейцарія обмежила постачання військової продукції в Україну: стала відома причина

швейцарія прапор, військові, автомат, зброя
Фото: З відкритих джерел | Швейцарія відмовилася постачати Україні шоломи та бронежилети

Нашій країні не відправлятимуть шоломи та бронежилети. Водночас відправлення гуманітарної допомоги Федеральна рада схвалила.

Related video

Швейцарія запровадила обмеження на постачання продукції військового призначення в Україну. Інформація про це з'явилася на сайті Федеральної ради Швейцарії.

Йдеться про обмеження на постачання українським військовим бронежилетів і шоломів.

У Федеральній раді своє рішення пояснили так.

"Бронежилети та шоломи — це обладнання військового призначення. Вони класифікуються як специфічне військове майно відповідно до законодавства Швейцарії. Унаслідок Швейцарія відхилила заявки на поставку", — йдеться у доповіді у відповідь на постулат про нейтралітет, повний текст якого опублікований на офіційному сайті відомства.

Так, Федеральна рада дійшла висновку, що вона продовжуватиме дотримуватися практики нейтралітету. Уряд країни вважає, що така позиція — дієвий інструмент швейцарської зовнішньої та безпекової політики.

Водночас заявки на відправлення гуманітарної допомоги населенню України не викликали проблем і були схвалені. Йдеться про запити на постачання медикаментів, сімейних наметів, матраців, спальних мішків і вовняних ковдр.

Раніше стало відомо про те, що Швейцарія посилює правила виділення соцдопомоги біженцям з України. За інформацією журналістів, тепер у процесі нарахування фінансової підтримки українцям у Швейцарії враховуватиметься їхній добробут.

Фокус також писав про те, що у Швейцарії чоловік напав на молодих людей через українську мову. Спочатку чоловік притис до стіни 20-річну українку, а згодом накинувся з кулаками на хлопця, коли почув, що той із України.