Можливий відступ ЗС РФ із Запорізької області: не можуть захистити ключові об'єкти, — ISW

Українські військові
Фото: Генштаб ЗСУ | Українські військові

За інформацією військових дослідників, відведення військ із критично важливих позицій може вказувати на те, що російські сили не в змозі захистити всю лінію фронту в Запорізькій області та обирають кращі райони. Можливо, це лише ротація.

Related video

Поточна активність російських військ поблизу Запорізької АЕС може вказувати на те, що ЗС РФ не може захистити важливі окуповані об'єкти, про це повідомляють американські аналітики з "Інституту дослідження війни" у своєму зведенні за 1 грудня.

Зазначається, що російський президент Володимир Путін вирішив відвести війська з кількох ключових міст у регіоні та евакуювати своїх ставлеників.

Такий розвиток подій, можливо, є свідченням того, що російські сили не в змозі захищати критично важливі райони на тлі посилення ударів української артилерії, припускають військові дослідники.

Карта воєнних дій у Запорізькій області Fullscreen
Карта воєнних дій у Запорізькій області

Аналітики, що спираються на дані з відкритих джерел, наводять повідомлення Генштабу ЗСУ, який повідомив 1 грудня про те, що ЗС РФ вивели або продовжують виводити особовий склад із Пологів, Михайлівки та Інженерного у Запорізькій області.

За даними українських військових, російська окупаційна адміністрація у селі Бурчак проводить перепис та готує евакуацію. Така активність була після ударів ЗСУ по позиціях росіян у Мирному, Токмаку, Інженерному, Пологах, Ясному та Кінських Роздорах.

"Російські війська можуть відводити особовий склад із позицій, близьких до лінії фронту в Запорізькій області, щоб мінімізувати наслідки українських ударів по місцях зосередження російської живої сили та техніки", — зазначили дослідники, додавши, що відведення військ з критично важливих позицій може свідчити про те, що російські сили не можуть захистити всю лінію фронту у Запорізькій області та обирають кращі райони.

Разом з тим, у ISW уточнили, що, можливо, у Москві вирішили провести ротацію угруповання у регіоні Запорізької області і, можливо, на ці позиції повернуться вже інші військовослужбовці.

Раніше Фокус повідомляв, що Кримський півострів готують до мобілізації, а в Керчі збирають дані військовозобов'язаних. Військкоми роздають повістки на окупованому півострові ще з кінця листопада.

Нагадаємо, що, згідно з новим зведенням Генштабу ЗСУ, втрати російських військ на війні в Україні оцінюються у понад 90 тисяч осіб.