"Мета Путіна — нова криза біженців": у ЄС погіршилася ситуація з мігрантами через війну, — FT

біженці україна
Навесні українських біженців тепло прийняли в Європі, але на зміну гостинності вже прийшла втома

За даними журналістів, пункти прийому біженців, переповнені українцями, не справляються із потоком мігрантів з інших країн. Між європейськими державами росте напруга через різний ступінь навантаження.

Related video

Після російського вторгнення країни Євросоюзу гостинно зустріли потоки українських біженців, які змушені були рятуватися від війни за кордоном. Проте напруга в Європі через міграційне питання неухильно зростає. Про це пише видання Financial Times.

"Мета Путіна — створити кризу з біженцями і чинити на нас ще більший тиск", — коментує масовані удари по українській території пані єврокомісар із міграції Ілва Йоганссон.

Багато вимушених переселенців встигли повернутися з інших країн в Україну, коли здавалося, що початковий тиск Росії відбитий. Проте напередодні зими Кремль вирішив використати нову тактику — бити по енергетичній інфраструктурі, залишаючи українців без світла, тепла та води.

Зрештою в Європі побоюються ще однієї хвилі переселенців з України через важку ситуацію, що склалася. При цьому країни Євросоюзу зазнають серйозного міграційного навантаження через постійний приплив біженців з інших частин світу, враховуючи Північну Африку, Близький Схід та Азію.

Як пише FT, напруга через ситуацію з нелегальними мігрантами в ЄС неухильно зростає.

Новий уряд Італії на чолі з Джорджією Мелоні зайняв позицію застосування жорсткіших заходів щодо недопущення незаконних мігрантів у країну. Італійці виступають за зміну практики прийому біженців на користь справедливішої системи розподілу міграційного навантаження серед усіх країн ЄС.

"Ми спостерігаємо надзвичайну ситуацію в системах прийому біженців у багатьох частинах ЄС. Перспектива подальшого прибуття [людей] з України, а також інших частин світу може створити ще більше навантаження на владу", — вважає фахівець з міграції з аналітичного центру European Policy Center Альберто-Хорст Нейдхардт.

мігранти європа Fullscreen
Правозахисники говорять про "подвійні стандарти": українців у ЄС прийняли набагато краще, ніж мігрантів з інших частин світу

Чи готова Європа до нового потоку біженців з України?

Якщо спочатку в Європі українцям пропонували теплий прийом, то зараз на місце гостинності приходить втома, зазначають журналісти.

Водночас, Ілва Йоганссон каже, що якщо протягом зими мільйони людей з України знову поїдуть у Європу, то Євросоюз так чи інакше впорається із цим викликом, хоч це й стане проблемою.

Міністриня внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, зі свого боку, вважає, що якщо українці знову масово ринуть у ЄС, то Європі потрібно краще розподіляти людей по різних країнах, щоб навантаження було рівномірним.

До того ж у Євросоюзі вже триває дискусія щодо політики подвійних стандартів через те, що українців у Європі зустрічають набагато краще, ніж біженців з інших країн світу, що непокоїть правозахисників.

Нагадаємо, Польща може зайнятися будівництвом бар'єру на кордоні з російським Калінінградом, щоб зупинити хвилю мігрантів з Африки й Азії. Варшава звинувачує Москву та Мінськ у використанні мігрантів для дестабілізації Європи.