Герой Росії Уткін підписується рунами "зіґ" і вітає Пригожина словом "хайль", — ЗМІ

ПВК "Вагнер", група вагнера, вагнер, найманці вагнер, євгеній пригожин, найманці
Фото: РИА Новости | ПВК "Вагнер", ілюстративне фото

Російські журналісти з'ясували, що людина, яка дала назву ПВК "Вагнер", використовує термін "Хайль Петрович", маючи на увазі власника приватної військової компанії та симпатизує нацистам.

Related video

Дмитро "Вагнер" Уткін, герой Росії, підписує себе рунами "зіґ" — двома блискавками, як в емблемі загонів СС, а свого начальника Пригожина він вітає словом "Хайль". Про це пише російське медіа "Досьє" у своєму розслідуванні, опублікованому 10 квітня.

"Про те, що Дмитро Уткін після звільнення з армії став тяжіти до історії Третього рейху... Взяв позивний на ім'я улюбленого композитора Адольфа Гітлера, відкрито чіпляв на себе то ремінь, то кепі зі свастикою, любив розмірковувати про шлях істинного арійця — такі історії доводилося. від очевидців неодноразово, але виключно у переказі", — йдеться у матеріалі.

Імовірно Дмитро Уткін у німецькому кашкеті Fullscreen
Імовірно Дмитро Уткін у німецькому кашкеті
Фото: Досье

Як з'ясували журналісти, на багатьох внутрішніх документах ПВК "Вагнер" Уткін підписується двома блискавками. Вони також є руною "зіґ", знаком СС. Документи адресовані або "командирові бригади", або "Дев'ятому".

Fullscreen
Фото: Досье
Fullscreen
Фото: Досье

Наприкінці деяких повідомлень Уткін ставить підпис "Хайль Петрович"! Як стверджують журналісти, "Сергій Петрович" — це кодове ім'я Євгена Пригожина всередині його компанії.

Хто такий Дмитро Уткін

За даними "Досьє", відставний російський спецпризначенець Дмитро Уткін познайомився з Євгеном Пригожиним у 2014 році.

Fullscreen
Фото: Досье

Тоді Пригожин організував свою озброєну групу, яка ще не мала назви, а позначалася за позивним командира Дмитра Уткіна — "Вагнер". У різних документах вона називається спочатку як РТГ — ротна тактична група — чисельністю 150-200 бійців, потім як батальйон.

До цього моменту Уткін мав один орден Мужності, а до кінця 2016 року на його грудях було вже чотири ордени Мужності, а Володимир Путін приймав його в Кремлі. Незабаром Уткін також став Героєм Росії.

Нагадаємо, 7 квітня в Росії колишнього найманця ПВК "Вагнер", який воював в Україні, отримали в Москві за замах на життя пенсіонерки та підпал її квартири.

Раніше, 6 квітня повідомлялося, що поліція Швеції затримала та помістила до міграційної в'язниці екскомандира ПВК "Вагнер" Андрія Медведєва, який втік із РФ і незаконно залишив територію Норвегії.