Могли прорвати першу лінію оборони ЗС РФ: в ISW оцінили успіхи ЗСУ на Запоріжжі (мапа)

танк ЗСУ
Фото: Facebook | ЗСУ могли просунутися на Запорізькому напрямку

Аналітики спрогнозували, що ЗСУ просунулися вглиб території на відстань від 500 метрів до 3 кілометрів. Російські джерела, зі свого боку, стверджували, що Сили оборони повернули контроль над Новодарівкою та Нескучним.

Related video

Підрозділи Збройних Сил України просунулись на Запорізькому напрямку, ймовірно, прорвавши першу лінію оборони російських військ. Про це інформує Інститут вивчення війни (ISW).

У повідомленні йдеться про те, що українські війська реалізували локальні наземні атаки. Це дозволило здобути 4 червня певні тактичні успіхи у східній частині Запоріжжя та західній частині Донецької області.

Геолокаційні дані, які були опубліковані 4 червня, показують, що механізовані українські війська просувалися досить обмежено на північний схід від населеного пункту Рівнопіль. Російські військові блогери заявляли, що підрозділи ЗСУ наступали в напрямку Макарівки (в межах 4 км на південний захід від Великої Новосілки) та Приютного (15 км на південний захід від Великої Новосілки), а також захопили Новодарівку (14 км на південний захід від Великої Новосілки) та Нескучне (2 км на південний захід від Великої Новосілки).

Ситуація на Запоріжжі Fullscreen
Ситуація на Запоріжжі
Фото: ISW
Лінія фронту на Запоріжжі Fullscreen
Лінія фронту на Запоріжжі
Фото: ISW

Фахівці ISW проаналізували дані військових блогерів РФ. Вони зробили висновок, що українські війська здійснили обмежені наступи поблизу Малої Токмачки (28 км на південний схід від Гуляйполя), і що російські сили завдали авіаударів по атакуючим українським силам в районі Гуляйполя. Аналітики спрогнозували, що українські війська могли прорвати першу лінію російської оборони та зуміли просунутися в цьому районі на відстань від 500 метрів до 3 кілометрів.

Також посилилася інтенсивність ударів ЗСУ. Російська ППО нібито відбивала атаки у Бердянську та Мелітополі. Українські війська завдали й додаткових ударів у Запорізькій області: поблизу Мелітополя, на північний схід від Мелітополя в районі Чернігівки та поблизу лінії фронту неподалік Пологів та Вербового.

Нагадаємо, 4 червня помічник американського лідера з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Україна здатна звільнити свої стратегічно важливі території. З його слів, основне завдання ЗСУ на сьогодні — досягти максимально можливого прогресу на полі бою.