У РФ хочуть сповіщати чоловіків про мобілізацію через СМС-розсилку: подробиці

військові, призовники, повістки, мобілізовані, війна РФ проти України, російська агресія, ЗС РФ
Фото: DW | У РФ хочуть сповіщати громадян про мобілізацію за допомогою СМС

У Міноборони зазначають, що цей крок нібито спрямований на те, щоб скоротити терміни мобілізації та підвищити якість оповіщення. У Держдумі розглянуть цей законопроєкт незабаром.

Related video

У Міністерстві оборони Росії запропонували повідомляти місцеве населення про мобілізацію за допомогою повідомлень на телефон. Про це повідомляють росЗМІ 5 червня.

У документі, опублікованому на федеральному порталі проєктів нормативних правових актів, повідомляється, що громадян, які підлягають мобілізації, можуть у майбутньому сповіщати про це за допомогою СМС-розсилки. Цей законопроєкт уже внесли до Державної Думи та незабаром планують його розглянути.

Цей крок потрібен для того, щоб нібито скоротити терміни та підвищити якість оповіщення про мобілізацію.

"Відповідно до пропозиції, повідомлення про направлення повістки розміщуватиметься в особистому кабінеті громадянина у федеральній державній інформаційній системі "Єдиний портал державних і муніципальних послуг (функцій)", а також в особистому кабінеті платника податків. Крім того, оповіщення надсилатиметься через СМС-повідомлення на абонентський номер, вказаний на порталі Держпослуг", — ідеться в повідомленні.

Наразі в Російській Федерації сповіщають громадян про мобілізацію за допомогою повісток.

Нагадаємо, 17 травня повідомлялося, що електронний реєстр військового обліку почне працювати в РФ уже до осіннього призову. Глава Міністерства цифрового розвитку, зв'язку та масових комунікацій РФ Максут Шадаєв заявив, що військкомати зможуть збирати відомості про військовозобов'язаних у державних установах і розсилати повістки громадянам онлайн.

10 травня в Росії заявили про необхідність другої хвилі мобілізації через "сильну нестачу особового складу".