Британська розвідка повідомила про "чистки" генералів РФ після заколоту ПВК "Вагнер"

Генерал Суровікін
Фото: Відкриті джерела | Генерал Сергій Суровікін

У Міноборони Великої Британії зазначили, що арешти таких авторитетних у збройних силах постатей як генерал Сергій Суровікін викличуть розкол у середовищі військової еліти РФ.

Related video

Британська розвідка звернула увагу, що після збройного заколоту ПВК "Вагнер" із публічного поля зникли російські воєначальники — заступник командувача російськими військами в Україні генерал армії Сергій Суровікін і заступник міністра оборони генерал-полковник Юнус-бек Євкуров. Про це 5 липня повідомила пресслужба Міноборони Великої Британії.

У звіті йдеться, що Суровікін не з'являвся на публіці з 24 червня, а Євкуров не був присутнім на телевізійному виступі керівництва Міністерства оборони РФ 3 липня 2023 року.

"Підозра, яка потенційно впала на старших офіцерів, підкреслює, як невдалий заколот Пригожина посилив наявні лінії розлому в співтоваристві національної безпеки Росії", — зазначили в британському Міноборони.

Fullscreen

Водночас поки що немає підтверджень того, що Суровікін і Євкуров заарештовані. Найімовірніше, російська влада підозрює генералів у зв'язку з куратором "вагнерівців" Євгеном Пригожиним, — Суровікіна з 2017 року, з часів служби в Сирії. Євкуров же засвітився на відео в розмові з Пригожиним під час захоплення "вагнерами" Ростова-на-Дону.

"Хоча Суровікін здебільшого відомий на Заході своєю жорстокою репутацією, він є одним із найшанованіших старших офіцерів у російських збройних силах; будь-які офіційні санкції проти нього, найімовірніше, спричинять розкол", — підсумувала британська розвідка.

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу 3 липня вперше прокоментував військовий заколот ПВК "Вагнер", організований Євгеном Пригожиним. Глава відомства заявив, що план Пригожина провалився через те, що "особовий склад Збройних сил виявив вірність присязі та військовому обов'язку".