"Утримати Мелітополь не зможуть": ЗСУ вийшли на 2 лінію оборони ЗС РФ, — екскомандир "Айдару"

війна рф проти україни, новини запоріжжя, зсу прорвали оборону зс рф, новини токмака, новини мелітополя
Фото: Скрин відео

Зі слів колишьного військовослужбовця Євгена Дикого, Сили оборони вже прорвали першу лінію оборони росіян та вийшли на позиції поблизу Роботиного, Оріхова та Старомайорського.

Related video

Сили оборони вже тривалий час проводять контрнаступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. У трьох точках вони вийшли на другу лінію оборони ворога. Про це в ефірі "Апостроф TVʼ" розповів екскомандир взводу батальйону "Айдар", громадський активіст Євген Дикий.

На його думку, Запорізький напрямок є вирішальним, а місто Токмак є ключем до Мелітополя і Бердянська.

"Якщо ми вже беремо Токмак, то, я б сказав, що утримати Мелітополь у них шансів уже не буде", — сказав він.

З його слів, Сили оборони вже прорвали першу лінію оборони росіян, а на другу вийшли в трьох точках: Роботине, Оріхів, Старомайорське.

"Це три лінії, де ми найближче до прориву другої лінії, саме "лінія Суровікіна" розпіарена. Вона сильно відрізняється від першої лінії. Я не беруся говорити, яка з них простіша. Там простої немає, там дуже складно на обох. Але вони по-різному зроблені", — зазначає Євген Дикий.

Він додає, що перша лінія оборони росіян являла собою майже тотальні мінні поля, а от оборонні пункти були розкидані на різних висотах. Їх і брали українські захисники.

"Друга лінія зроблена у інший спосіб. Там менша щільність мінних загороджень, бо інакше вони просто не змогли б їздити між першою і другою своїми лініями. А натомість сама лінія оборони — це майже суцільні пару сотень кілометрів пов'язаних між собою земляних траншей", — пояснює колишній командир взводу батальйону "Айдар".

Євген Дикий говорить, що навіть за часів Другої світової війни такого не було — кілька сотень земляних траншей і через кожні кілька кілометрів бетонні доти.

"Які б там не були глибокі траншеї, але обороняються не траншеї, а люди в них. Тому ключове питання стоїть: коли ми знищимо їх достатньо багато, щоб у них не було резерву затикати дірки в цих лініях оборони? Між першою і другою лініями ми дуже багато на цьому напрямку зробили. Нам поки що вдається зберегти дуже вигідне для нас співвідношення втрат. На жаль, втрати дуже великі і з нашого боку, як завжди в наступі. Вони в обороні втрачають більше, ніж ми в наступі. На сьогоднішній день, я б сказав, що це — головне досягнення нашої наступальної кампанії", — сказав він.

На думку Євгена Дикого, якщо ЗСУ прогризе повністю 2 лінію оборони, то можна вважати, що наступ вдався. Це дасть можливість вийти до міста Токмак, далі до Мелітополя, Бердянська і Азовського моря, а також до Криму.

"Потрібно розуміти, що навіть за хорошого розкладу це не буде день чи тиждень. Тобто ми першу лінію зносили півтора місяця, друга не менш складна", — резюмував він.

Нагадаємо, що росіяни панічно укріплюють оборону Токмака, Бердянська, Мелітополя у Запорізькій області, а колаборанти тікають до Росії і за кордон.

Раніше повідомлялося, що на Куп'янському напрямку ЗС РФ майже захопили Новоселівське, а Сили оборони відкинули росіян від Новоєгорівки на Сватівському.