"80-річчя перемоги у Вітчизняній війні": Путін міг обрати нову дату закінчення війни, — експерт

Володимир Путін, президент РФ
Фото: ТАСС | Володимир Путін, ймовірно, обрав дату закінчення війни в Україні

Кремль почав підготовку до свята 80-річчя перемоги у Вітчизняній війні, яке відбудеться 9 травня 2025 року. Експерт Вадим Денисенко переконаний, що "цей день не стане святковим для Путіна".

Related video

Очільник Інституту Майбутнього Вадим Денисенко переконаний, що російський президент Володимир Путін обрав нову дату для закінчення війни в Україні — на 80-річчя перемоги у Вітчизняній війні. Про це він повідомив у своєму Facebook.

"З великою долею ймовірності можемо вважати, що Путін поставив собі новий дедлайн закінчення війни — вісімдесятиріччя перемоги у Вітчизняній війні. Але також, з великою долею імовірності можемо сказати, що цей день не стане святковим для Путіна", — сказав Вадим Денисенко.

Кремль уже почав підготовку до свята, яке буде лише через півтора року — 9 травня 2025 року. На думку Денисенка, це "явно виходить за межі простого святкування". Він переконаний, що це свято зводиться до трьох аспектів у голові російського президента та його оточення. Зокрема:

  • Єднання росіян навколо ідеї перемоги й Путіна, як її уособлення. Тоді як березневі президентські вибори почали розглядатися як референдум про право Путіна на "безлімітну війну". Зі слів Денисенка, "гра Путіна" за останні півтора року зводилася до формули: "Головне, що не стало гірше", проте нині почала тріщати по швах. Кремль шукає заміну цій формулі.

"Путін прийняв рішення про війну до його перемоги з усіма відповідними наслідками. А 09.05.2025 — це мрія про швидке, як би це парадоксально не звучало, закінчення війни. І надія для російського населення, що потерпіти треба всього лише до травня 2025", — наголосив експерт.

  • Демонстрація, що російському президентові не потрібні посередники, і свої проблеми він вирішуватиме сам. Для нього головне — підняття ставок, проте поки в нього немає, чим їх підіймати, а тому й ніякі переговори Путіну поки не потрібні. Денисенко вважає, що наразі він шукає причини для підняття ставок — війна в Нігерії, що провалилася, нові технології для КНДР, які він не зможе передати.
  • Взяття під контроль ЗМІ та еліту. Російське суспільство втратила "верифіковане" джерело інформації, адже Кремль почав контролювати Telegram-канали та військкорів. Денисенко наголосив, що Росія почала боротися за "маргіналізацію частини ура-патріотів". Формула Кремля: або ви підтримуєте російське бачення світу про 80-річчя перемоги та мовчите про ситуацію на фронтах — у вас все добре; або ж вас чекає доля Ігоря Гіркіна. Для еліти прикладом є Євген Пригожин, якого вбили попри обіцянку, та вибори в Республіці Хакасія, де еліті показали: "буде так, як хоче Кремль, або ніяк".

"Еволюція від "Київ за три дні" до "день перемоги" у 2025 триває, святкувати Путіну буде нічого", — додав Вадим Денисенко.

Нагадаємо, 1 вересня стало відомо, що російський президент Володимир Путін зустрівся з російськими школярами та розповів їм свій погляд бачення історії РФ. Путін поспілкувався з 30 підлітками, які мають успіхи у навчанні, та є переможцями олімпіад.

У липні президент США Джо Байден заявив, що Володимир Путін не зможе виграти війну проти України. Крім цього, на його думку, воєнний конфлікт не триватиме довго.