У США було виконано 13 смертну кару за президентства Трампа (фото)

США, Смертна кара, Смертельна ін'єкція, Вбивство, Дональд Трамп, Джон Хіггс, Терре-Хот
Фото: The Sun | Дастін Джон Хіггс

48-річний Дастін Джон Хіггс отримав смертельну ін'єкцію за викрадення і вбивство трьох молодих жінок.

Related video

У США стратили 48-річного Дастіна Джона Хіггса, який був звинувачений в організації викрадення і вбивстві трьох молодих жінок в одну ніч у Вашингтоні в січні 1996 року. Це остання страта, виконана Міністерством юстиції США при президенті Дональда Трампа.

Про це пише Daily Mail.

Засуджений отримав смертельну ін'єкцію ранком суботи в камері смерті в федеральній в'язниці США в Терре-Хот, штат Індіана.

США, Смертна кара, Смертельна ін'єкція, Вбивство, Дональд Трамп, Джон Хіггс, Терре-Хот Fullscreen
Дастін Джон Хіггс

Його адвокати стверджували, що страта Хіггса це "свавілля і несправедливість". Вони приводили до прикладу іншого засудженого до смерті, Вілліса Хейнса, який спровокував вбивства, але був помилуваний.

Дастін Джон Хіггс Fullscreen
Федеральна в'язниця в Терре-Хот, штат Індіана

У своєму останньому слові Хіггс заявив, що він не винен в організації вбивств.

"Я хочу сказати, що я не винен. Я не замовляв вбивства", — сказав він, уже будучи прив'язаним в камері для страти.

федеральній в'язниці США в Терре-Хот, штат Індіана. Fullscreen

Після того як смертельна ін'єкція була введена, очі засудженого закотилися, і він перестав рухатися, у кімнаті, відведеній для сім'ї Хіггса, кілька хвилин було чути гучні ридання плачучої жінки.

Це була третя страта в федеральній в'язниці Терре-Хот за останні чотири дні та 13-а за час президентства Дональда Трампа, після того як він відновив приведення у виконання смертних вироків з липня 2020 року, незважаючи на пандемію.

Дастін Джон Хіггс і ще один ув'язнений, страчений напередодні, Корі Джонсон, обидва заразилися коронавірусом в минулому місяці.

За час президентства Дональда Трампа в США відбулася найбільша кількість страт на федеральному рівні з часів Гровера Клівленда в 1800-х роках.

Нагадаємо, в США смертна кара є законним покаранням, згідно з федеральним законодавством, а також застосовується в 29 штатах. Відповідно до частини восьмої поправки до конституції США, смертна кара може застосовуватися у випадках, якщо засуджений вчинив вбивство з обтяжуючими обставинами. Смертна кара в Америці проводиться п'ятьма способами — залежно від законодавства штату: це повішення, електричний стілець, розстріл, газова камера і смертельна ін'єкція.