Через підпал вишки 5G, у Франції півтора мільйона людей залишилися без ТБ і радіо

Вишка, мобільна, зв'язок, 5G, підпалив, франція
Фото: lepopulaire.fr | В регіоні Нувель-Аквітанія на заході Франції згорів ретранслятор 5G.

Відповідальність за пожежу на ретрансляційні антени у Верхній Вьенні взяло на себе невідоме досі угруповання борців з 5G.

Related video

Уже кілька днів близько 1,5 млн французів в окремих районах навколо Ліможа тимчасово залишилися без мобільного зв'язку, а також без радіо і телебачення, через "ліквідацію" однією з вишок зв'язку 5-го покоління її противниками.

Як повідомляє в суботу газета "Le Figaro", обладнання мобільного оператора "Orange" підпалили ще в понеділок увечері, 11-го січня, а пожежу, яка розгорілася на 230-метровій конструкції, довелося гасити відразу декільком пожежним бригадам, в тому числі фахівцями "Grimp" ( групи втручання в небезпечні умови).

При цьому, частина користувачів залишаються без послуг зв'язку до сих пір, а кілька тисяч абонентів все ще сидять без телебачення. Відповідальний за інфраструктуру теле-радіооператора "TDF" зазначив в коментарі журналістам, що для повного усунення завданих збитків необхідна "величезна робота" і послуги для клієнтів у повному обсязі відновлять не раніше середини наступного тижня.

Як повідомляється в матеріалі, незабаром після інциденту одне з місцевих видань — "Le Populaire du Centre" — отримало по електронній пошті лист від групи, що називає себе "Комітетом за скасування 5G", що взяла на себе відповідальність за подію. Останні заявили, що бачать в технології 5G загрозу і будуть воювати з нею всіма доступними їм способами.

"Небезпека біля наших дверей, незважаючи на наш похилий вік і знання деяких секретів, ми нічого не можемо, ми всього лише жменька, переслідувана, налякана, але ми переможемо, незважаючи на нашу слабкість, — повідомляється в заяві невідомих. — IPhone ніколи не зробить людство щасливим ".

Ліквідацію ретрансляційної вишки "Комітет за скасування 5G" назвав "Операцією за шум вітру і спів птахів". Відзначається також, що до сих пір про зазначену групу активістів місцеві ЗМІ не чули.

Оглядач "Le Figaro" додав, що це далеко не перший подібний випадок за останній час: "З весни минулого року було підпалено декілька десятків ретрансляційних антен". Згідно зі звітом Центральної територіальної розвідувальної служби, частина операцій по саботажу мобільного зв'язку приписується анархістським й ультралівим групам, ще частина — справа рук конспіративних рухів проти 5G.

Нагадаємо, нещодавно противники технології 5G протестували в центрі Києва, причому без масок, приєднавшися до мітингів підприємців.