Росіянина оштрафували на 40 тис. рублів через картинку з Робін Путом, котрий краде в бідних

Гія Какабадзе, активіст
Фото: mbk-news | Росіянина оштрафували через фото з Робіном Путом

Активіста з Примор'я вже не раз залучали за нешанобливе ставлення до влади.

Related video

Відомого активіста з Владивостока Гію Какабадзе оштрафували на 40 тисяч рублів за статтею про неповагу до влади, передає МБХ медіа з посиланням на слова адвоката Поліни Сидельникової.

Чоловік поплатився за пости в соціальній мережі Instagram, які з'явилися ще в 2019 році. Тоді він розмістив картинку з Путіним і написом "Робін Пут. Краде в бідних, віддає багатим", а також ще одне зображення з президентом і текстом "Країна в ж * пе". Зараз обидві ці публікації видалені, як і сторінка Гії.

Fullscreen
Фото: pikabu.ru

Какабадзе затримали 19 листопада за ордером. На думку силовиків, він висловив неповагу до органів влади (частина 3 статті 20.1 КоАП РФ).

"До нього підійшли співробітники патрульно-постової служби й доставили у відділ поліції, не пояснивши причину затримання. У відділі поліції приїхала я, адвокат, мене не допускали близько 40 хвилин, потім я зайшла до нього", — розповіла Сидельникова.

20 листопада він отримав сім діб через публікацію картинки, на якій президент Росії був зображений у нацистській формі.

Активіст не вперше потрапляє в поле зору правоохоронців. У серпні минулого року його заарештували на дев'ять діб за непокору поліції після акцій на підтримку колишнього губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала. За даними правозахисної групи "Агори", у Росії було розглянуто сотні адміністративних справ про образу влади. Найчастіше "жорсткій критиці" піддавався Володимир Путін. Далі йдуть губернатори, силовики, "Єдина Росія", місцеві чиновники, судді та депутати.

Відповідальність за образу влади в Росії ввели в березні 2019 року. Закон передбачає штрафи 30 тис., до 300 тис. рублів та арешт до 15 діб.

Нагадаємо, у червні 2020 року в Уссурійську (Приморський край, Росія) поліція почала перевірку гумористичного відеоролика, одним з героїв якого став "підполковник" -корупціонер. Автора запідозрили в "неповазі до органів влади".