Джо Байден висунув Вікторію Нуланд на пост заступника держсекретаря США

Вікторія Нуланд, держдеп, сша, держсекретар, посаду, Байден
Фото: state.gov | Ймовірний майбутній заступник держсекретаря США.

Адміністрація Байдена висунула цілий ряд кандидатур на ключові посади в Держдепартаменті США.

Related video

Новообраний президент США Джо Байден висунув Вікторію Нуланд на пост заступника держсекретаря Сполучених Штатів Америки.

"Вікторія Нуланд призначена заступником міністра з політичних питань. Шановний американський дипломат Вікторія Нуланд протягом 32 років працювала послом у п'яти президентів США і дев'яти державних секретарів обох політичних партій", — повідомила прес-служба Байдена в суботу, 16 січня.

Як повідомляється в поданні до призначення: "Посол Нуланд має необхідний досвід і зв'язки, щоб згуртувати світ навколо просування американських інтересів, будучи помічником державного секретаря у справах Європи і Євразії, послом у НАТО, а також спеціальним посланником і головним переговірником за Договором про звичайні збройні сили в Європі.

Маючи вище звання кар'єрного посла в дипломатичній службі США, вона працювала за кордоном у Росії, Китаї та Монголії і отримала високі службові нагороди від двох міністрів оборони ".

Крім того, згідно з указом новообраного американського лідера, окрім Нуланд були висунуті ще ряд кандидатур на різні посади в Держдепартаменті.

Так, ще одним заступником держсекретаря в адміністрації Байдена запропонували призначити Венді Шерман, яка за часів президентства Білла Клінтона була радником Держдепартаменту США і президента Америки, а також координатором американської політики щодо Північної Кореї. "Зокрема, Шерман брала участь у переговорах із КНДР щодо ядерної зброї і програмами розробки балістичних ракет та була провідним парламентером за ядерної угоди з Іраном", — відзначили в Держдепі.

На посаду заступника держсекретаря з управління ресурсами Байден запропонував призначити колишнього заступника міністра оборони, свого радника з питань зовнішньої політики Брайана МакКеона, "з яким він разом працював понад 25 років в Сенаті, Білому домі, президентської кампанії Байдена й перехідному періоді Байдена-Харріса". За цей час МакКеон обіймав ряд високопоставлених посад у сфері національної безпеки.

На пост заступника держсекретаря з контролю над озброєннями й міжнародної безпеки президент США висунув кандидатуру Бонні Дженкінс, яка обіймала посаду в адміністрації президента Барака Обами. Зокрема, вона була координатором програм по зниженню загроз у "Бюро з міжнародної безпеки і нерозповсюдження" Держдепартаменту. Дженкінс є засновником некомерційної організації "Жінки з іншим кольором шкіри за мир, безпеку і трансформацію конфліктів".

Крім того, на посаду заступника міністра з цивільної безпеки, демократії та прав людини, була представлена політик і дипломат Узра Зея. Маючи більш ніж двадцятирічний дипломатичний досвід на Близькому Сході, в Південній Азії, Європі, у сфері прав людини та багатосторонніх справах, Зея "стане борцем за те, щоб поставити загальні права та зміцнення демократії в центр наших зусиль щодо вирішення проблем 21 століття".

Нагадаємо, інформація про те, що колишня помічниця державного секретаря у справах Європи та Євразії, яка брала активну участь у подіях 2012-2014 років в Україні, стане заступником держсекретаря США, з'явилася в ЗМІ ще в перших числах січня.