Польща ініціює засідання Радбезу ООН через затримання Навального

Олексій Навальний, радбез оон, затримання, опозиціонер, росія
Фото: Anadolu | Ситуація навколо затримання Олексія Навального набуває обрисів міжнародного скандалу.

Країна ЄС заявила, що має намір провести невідкладні дебати з іншими країнами-членами Євросоюзу щодо ситуації з Навальним.

Related video

Польща на рівні Євросоюзу поставила питання про необхідність звернутися зі спільним закликом про скликання засідання Ради Організації Обʼєднаних Націй з прав людини Генеральної Асамблеї ООН у справі затримання в Росії політика Олексія Навального.

"Польща ініціювала переговори з країнами-членами ЄС, щоб спільно провести невідкладні дебати в Раді ООН з прав людини з приводу арешту Навального", — написав у себе в Twitter заступник голови польського МЗС Петро Вавжик.

петро Вавжиком, польща, мід, навальний Fullscreen
Джерело: Twitter/Piotr_Wawrzyk

Як передає "Прямий", Вавжик зазначив, що якщо таку зустріч ініціює не окрема країна, а ЄС, то цю ініціативу вже не можна буде проігнорувати.

Відзначимо, що напередодні, в неділю ввечері, 17-го січня на затримання російського опозиціонера у себе в Twitter відреагував міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау. Голова польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що "розраховує на негайне звільнення Навального", а також висловив солідарність з усією російською опозицією:

Збігнєв Рау, польща, мід, навальний Fullscreen
Джерело: Twitter/RauZbigniew

Нагадаємо, українська делегація в ПАРЄ у звʼязку з тим, що сталося, вже заявила що має намір винести на обговорення Парламентської асамблеї питання оскарження повноважень російської делегації.