У Чехії під час карантину відкрилися сотні барів і ресторанів на знак протесту

ресторани, чехія, протести, коронавірус, локдаун
Фото: aroundprague.cz

Учасники протестів вважають карантинні обмеження "помилковим шляхом" і закликали міністрів піти у відставку.

Related video

В рамках акції протесту проти карантинних обмежень відкрилися сотні барів і ресторанів в Чехії. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Організатором акції виступила ініціатива Chcipl pes (Мертвий пес). Назва протестного руху натякає на незгоду з політикою уряду, який ввів системи електронного стеження PES.

"Ми вже давно розчаровані урядом і хочемо показати, що він обрав помилковий шлях", — сказав менеджер пивоварні Malý Janek Іржі Янечек, співзасновник руху Chcipl pes, додавши, що міністрам варто піти у відставку.

Разом з тим у прес-службі Празької мерії розповіли, що за порушення карантинних обмежень ресторанам загрожує максимальний штраф у розмірі 20 тисяч крон (близько 932 доларів).

У Чехії ще з жовтня 2020 року закриті всі ресторани і бари, а також кінотеатри, театри, зоопарки, тренажерні зали і більшість магазинів. Уряд дозволив їм відкритися лише під час різдвяних свят.

Країна найбільше постраждали від коронавірусу. У Чехії зафіксовано близько 930 тисяч випадків коронавірусної інфекції, а також майже 15,3 тисячі осіб померли від COVID-19. Щодня у Чехії фіксують близько восьми тисяч нових випадків захворювання.

Нагадаємо, уряд Чехії ухвалив рішення про посилення карантину в країні з 27 грудня.