Скорочення робочого тижня в Іспанії: влада запустить пілотний проект

іспанія, коронавірус, пілотний проект, робочий тиждень, компанії
Фото: The Independent | Іспанія тестуватиме чотириденний робочий тиждень

Компанії, що скоротили робочий тиждень до 32 годин, отримають фінансову допомогу.

Related video

Уряд Іспанії розробляє пілотний проект по впровадженню в країні чотириденного робочого тижня, як спосіб протистояти коронавірусу.

Про це пише Independent.

Згідно з планом, який схвалило міністерство фінансів, компанії, що скоротили робочий тиждень до 32 годин, отримають фінансову допомогу.

Здійснення проекту обійдеться приблизно в 50 мільйонів євро, він буде відносно обмежений за масштабом, але може відкрити можливості для проведення такої політики на ширшій основі.

За таку ідею переважно виступають ліві політики країни, вважаючи, що впровадження чотириденного робочого тижня цілком реалістично.

"Восьмигодинний робочий день був нереалістичним ще століття тому", — відповів лідер лівої партії Mаs Pais Ініго Еррехон критикам проекту.

Засновник кампанії "за чотириденний робочий тиждень" Марія Альварес сказала, що проект представляє "розумну ідею, яка повинна бути в арсеналі кожного уряду, який бореться з цією кризою".

"Цей проект показує, що чотириденний робочий тиждень — це не авантюра, а зовсім навпаки", — сказала вона.

Інший учасник кампанії "за чотириденний робочий тиждень" Джо Райл сказав: "Іспанія може стати першою країною у світі, яка впровадила чотириденний робочий тиждень. З історії ми знаємо, що скорочення робочого часу — кращий спосіб рівномірніше розподілити роботу під час економічного спаду і кризи" .

"Уряд Великобританії і весь інший світ повинні винести уроки з іспанського прикладу і прийняти скорочення робочого часу, як відповідь на пандемію коронавірусу", — додав він.

Нагадаємо, Лейбористська партія Великобританії має намір протягом десяти років ввести в країні чотириденний робочий тиждень без скорочення оплати праці.