Військова хунта в М'янмі повністю відключила інтернет

М'янма, інтернет, військова хунта, журналісти, відключення інтернету
Фото: ВВС | Протестуючі на вулицях М'янми

В ході безперервних протестів у країні було вбито, щонайменше, 550 осіб, ще 2 751 особа, серед яких журналісти, студенти та колишні урядовці, були затримані.

На тлі масових протестів військова хунта, що захопила владу в М'янмі, повністю відключила в країні доступ до Інтернету.

Про це повідомляє CNN.

Протести в країні не вщухають з лютого, коли військові змістили обраний уряд під приводом фальсифікації виборів. Хунта жорстоко придушує виступи незгодних з переворотом, в тому числі застосовуючи зброю.

За даними правозахисної групи "Асоціація допомоги політичним в'язням" (AAPP), в ході розгону демонстрантів в М'янмі були вбиті, щонайменше, 550 осіб (серед них є і діти), а 2 751 особа, серед яких журналісти, активісти, студенти і колишні урядовці, були затримані.

У п'ятницю вранці громадяни країни виявили, що у них недоступний доступ до інтернету. Телекомунікаційні компанії отримали інструкції від Міністерства зв'язку припинити надавати послуги інтернету до подальшого повідомлення. Мобільний зв'язок в в М'янмі також відсутній вже 19 днів.

Команда CNN, що знаходиться в М'янмі, повідомила, що готує свої репортажі під пильним наглядом військових. За її інформацією, дві жінки, у яких журналісти намагалися взяти інтерв'ю, були відразу заарештовані силами безпеки.

Як повідомляє Сoastreporter, в суботу, 3 квітня сили безпеки М'янми знову відкрили вогонь по протестуючим в центральній частині країни, вбивши щонайменше, двох людей і поранивши ще сімох.

"Каренський національний союз", що представляє групу повстанців з числа етнічних меншин, засудив "безперервні бомбардування і авіаудари" хунти по селах і беззбройним мирним жителям на їх батьківщині уздовж кордону з Таїландом.

"В результаті нападів загинуло безліч людей, включаючи дітей і студентів, а також були зруйновані школи, житлові будинки і села. Ці терористичні акти явно є грубим порушенням місцевих і міжнародних законів", — йдеться в заяві групи.

Відзначимо, ряд країн світу включаючи США, Великобританію, Німеччину і Європейський союз висловили свою стурбованість ситуацією в М'янмі і рішуче засудили насильство. У МЗС Британії закликають своїх співвітчизників покинути країну. В ООН заявили, що військова хунта повинна не мати доходів від продажу нафти і газу, а також доступу до озброєння.

Нагадаємо, збройні сили М'янми оголосили надзвичайний стан і передали владу в країні командуючому збройними силами генералу Міну Аунг Хлайну, а виконуючим обов'язки глави держави призначили віце-президента Мьин Шве. Президент країни Вин Мьин і фактичний глава держави, глава правлячої партії країни "Національна ліга за демократію" 75-річна Аун Сан Су Чжі затримані, їх місцезнаходження невідоме.